پرداخت کمک بلاعوض به ۲۲۸۰۰ گلستانی سیل‌زده / ۱۳۷۹۷ واحد مسکونی تحویل مردم داده شد

داوود خسروی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان درباره آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان با یادآوری خسارت سیل به ۲۱ هزار و ۱۱۲ واحد مسکونی شهری و روستایی اظهارداشت: ۷ هزار و ۴۰۷ واحدمسکونی در شهرستان‌های سیل‌زده استان از سوی کارشناسان ارزیابی، فاقد ایمنی و تخریبی اعلام شده بود و ۱۳ هزار و ۷۰۵ واحد نیاز به تعمیر داشت.

وی با اشاره به ابلاغ سهمیه جدید تعمیر و احداث ۳ هزار واحد مسکونی دیگر به استان افزود: تا کنون تعمیر ۱۳ هزار و ۷۹۷ واحدمسکونی سیل‌زده در استان به پایان رسیده است.

رئیس ستاد بازسازی استان با بیان اینکه ۲۷ هزار و ۲۱۵ مالک خسارت‌دیده برای دریافت تسهیلات ساخت و تعمیر و همچنین کمک‌هزینه‌های معیشتی به بانک‌ها معرفی شده‌اند، گفت: بانک‌های استان تا کنون با ۲۲ هزار و ۵۰۸ مالک خسارت‌دیده قرارداد پرداخت تسهیلات امضا کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از شروع بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده در استان تا کنون ۱۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۲۲ هزار و ۸۷۱ مالک واحد خسارت‌دیده پرداخت شده است.

خسروی به آغاز ساهت ۶ هزار و ۵۱۹ واحدمسکونی برای سیل‌زدگان استان اشاره کرد و گفت: آواربرداری ۳ هزار و ۲۷۴ واحد به اتمام رسیده و فونداسیون ۴ هزار و ۸۵۶ واحد نیز زده شد.

وی با تأکید براینکه تمام تلاش ستاد بازسازی اتمام ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان تا پایان امسال است، ادامه داد: سه هزار و ۶۴۷ واحدمسکونی در مرحله اجرای اسکلت، ۲ هزار و ۲۰۱ واحد در مرحله اجرای سقف و یکهزار و ۳۴۵ واحد نیز در مرحله دیوارچینی و اتمام عملیات ساختمانی قرار دارند.

رئیس ستاد بازسازی استان همچنین اعلام کرد: تا کنون ۲۹ هزار تن سیمان رایگان، اهدایی مقام معظم رهبری در بین سیل‌زدگان استان توزیع شده است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *