۵۷۱ واحد تولیدی استان کرمان مشمول استاندارد اجباری است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آئین تقدیر از واحدهای تولیدی نمونه استان کرمان و گرامیداشت روز جهانی استاندارد صبح امروز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

اسماعیل عاقلی مدیر کل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه شعار روز ملی استاندارد امسال «استانداردهای ویدوئویی خالق صحنه جهانی» است اظهار داشت: بشر برای ارتباط با هم‌نوع خود از ابزارهای مختلفی در زمان استفاده کرده است که از جذاب‌ترین این ابزارها، ابزارهای اطلاع‌رسانی تصویر و ویدیوئی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از واردات بهترین گزینه را ارتقای کیفیت تولیدات داخلی می‌دانند افزود: انتخاب شعارهای اقتصادی در چند سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری اهمیت استاندارد و توجه به این مسئله را بیشتر می‌کند.

مدیر کل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه حدود ۹۸ درصد تولیدات ما در کشور مشمول استاندارد اجباری نیستند گفت: در استان کرمان۵۷۱ واحد تولیدی مشمول استاندارد اجباری است.

وی از راه‌اندازی پژوهشکده استاندارد جنوب شرق کشور در کرمان خبر داد و افزود: این پژوهشکده با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تسنیم، در این آئین از تعدادی از واحدهای تولیدی استان به‌عنوان واحد نمونه استاندارد تجلیل شد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *