پروژه خوابگاه دانشجویان خارجی ‌کردستان کلنگ‌زنی می‌شود‌

رحمت صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با بیان اینکه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری فردا شنبه دوم شهریورماه مهمان مردم کردستان است، اظهار داشت: وزیر علوم در این سفر پروژه احداث خوابگاه بین‌المللی ویژه دانشجویان خارجی را در فضایی حدود ۵ هزار مترمربع کلنگ‌زنی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه کردستان حدود ۵۰ هکتار فضای سبز و جنگل دارد که بخشی از آب شرب دانشگاه صرف آبیاری آن می‌شود، افزود: پروژه انتقال آب از تصفیه‌خانه سنندج به داخل دانشگاه کردستان جهت کاهش مصرف آب، با هزینه‌ای حدود ۴ میلیارد تومان در سفر وزیر علوم به کردستان کلنگ‌زنی می‌شود.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: همچنین وزیر علوم در این سفر یک‌روزه از پروژه‌های در دست اجرای دانشگاه همچون «پروژه آزمایشگاه مرکزی، پروژه مرکز آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان خارجی، پروژه احداث دو واحد خوابگاه پسران و دختران و پروژه ساخت سلف سرویس در محوطه خوابگاه دختران» بازدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از پروژه ساخت مزرعه دانشگاه کردستان و پروژه کشت انتظاری سیب‌زمینی در دهگلان، پروژه در حال ساخت احداث ورزشگاه روباز ویژه دانشجویان دختر و مجسمه بزرگ مولانا به ارتفاع هفت متر از دیگر برنامه‌های وزیر علوم در سفر خود به کردستان است.

صادقی بیان کرد: شرکت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با محوریت توسعه آموزش عالی و شرکت در شورای دانشگاه کردستان و بازدید از “عمارت مصری” سنندج پایان‌بخش برنامه‌های سفر وزیر علوم به کردستان است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *