جانشین سپاه گیلان: دشمن تمام امکانات خود را برای تغییر ذائقه جوانان به‌کار گرفته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سرهنگ کیا عاشوری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان در رشت اظهار داشت: همه چیز خود را در کشور مدیون خون با برکت و مطهر شهدا هستیم و بهترین هدیه برای شادی روح آنان ذکر صلوات است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج با بیان اینکه مداحان مهر و عاطفه را در جامعه جاری می‌کنند گفت: مداحان برای احیای اسلام ناب از زندگی ائمه اطهار استفاده می‌کنند و جمعیت کثیری از مخاطبان آنان جوانان هستند که این امر مسئولیت سنگینی را متوجه آنها می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همواره در طول تاریخ جمع کثیری از قدرت‌های بزرگ علیه اسلام لشکرکشی کردند اما اسلام مسیر خود را پیدا کرد افزود: کسانی باعث گسترش اسلام شدند که دوران سخت اقتصادی زمان پیامبر(ص) را تجربه کردند و در جنگ‌های مختلف کنار ایشان علیه کفار جنگیدند.

عاشوری تاکید کرد: پس از گذشت هزار و ۴۰۰ سال از عاشورا هنوز مردم جهان دوستدار ائمه اطهار و پیروان آنها هستند و اسلام با وجود تلاش و توطئه دشمنان فراگیر شد و امروز نیز اسلام ناب در قالب جمهوری اسلامی ایران و به رهبری امام خمینی(ره) وجود دارد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج با اشاره به اینکه پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب به فضل خدا و رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری توانستیم دشمنان را پشت مرزها متوقف کنیم گفت: این همانند یک معجزه است زیرا دشمن تمام توان خود را به کار گرفت تا جمهوری اسلامی ایران نابود شود.

وی با بیان اینکه امروزه امید تمام مستکبران از بین رفته است تصریح کرد: جمهوری اسلامی توانست در مولفه مادی حرف نخست را بزند و اثرگذاری ایران در منطقه گواه این ادعا است و امروزه بسیاری از کشورها به عملکرد ایران اسلامی نگاه می‌کنند و در سایر مولفه‌ها نیز کشور ما پله‌های ترقی را طی می‌کند.

عاشوری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف کشور را پیش برده است خاطرنشان کرد: دغدغه امروز مقام معظم رهبری مسائل فرهنگی است و مداحان سفیرانی هستند که با ذکر سبک زندگی ائمه اطهار زندگی دینی را در جامعه نهادینه می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار بسیج آفت مدرنیته را تغییر ذائقه‌ها دانست و عنوان کرد: امروز دشمن ابزار و امکانات خود را برای تغییر ذائقه جوانان به‌کار گرفته و مداحان بایستی همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس نقش خود را در برابر جوانان به‌درستی ایفا کنند.

وی هدف دشمن را غربی کردن اذهان جوانان عنوان کرد و ابراز داشت: امید رهبر معظم انقلاب به مداحان است و امروزه دشمن پیچیدگی زیادی دارد لذا تفکیک بین ارزش و ضد‌ارزش یک ضرورت است و بایستی در جامعه بصیرت افزایی شود و فرهنگ اسلامی ترویج یابد.

عاشوری با بیان اینکه عامل قدرتمند شدن جمهوری اسلامی دشمنی دشمنان بزرگ است گفت: هر چقدر حریف قوی‌تر باشد پیروزی و عزت به‌دست آمده جایگاه والاتری را برای ما به ارمغان می‌آورد و جمهوری اسلامی با داشتن ملتی غیور و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب دشمنان بزرگی را شکست داده است.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری مسیر هدایت انسان‌ها را مشخص کردند تصریح کرد: برای ساختن تمدن اسلامی نیاز به یارانی قوی، با ایمان و با اراده داریم و امروزه اسلام بسیار قدرتمند شده است و مداحان وظیفه ترویج و تبیین ارزش‌های دینی را برعهده دارند.

به گزارش تسنیم، در انتهای این مراسم سرهنگ “مصطفی زمانی” به‌عنوان رئیس سازمان بسیج مداحان استان گیلان معرفی شد و از زحمات محمد پوراسماعیلی نیز قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *