نخستین اولویت وزارت راه و شهرسازی برای مسجدسلیمان جابه‌جایی منازل در مناطق آلوده به نفت? است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مسجدسلیمان، رضا رضایی امروز در جلسه شورای هماهنگی مدریت بحران شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در مسجدسلیمان وجود دارد که به شدت در معرض آسیب هستند و اگر زلزله اخیر نزدیک مسجدسلیمان رخ می‌داد قطعا آسیب جدی‌تری به مناطق  دیگر این شهرستان وارد می‌شد.

وی ضمن بیان آسیب‌پذیری مناطق آلوده به نفت و گاز  این شهرستان گفت: نخستین اولویت ما جابه‌جایی مناطق آلوده به نفت است زیرا در این شهرستان ۶ منطقه آلوده به نفت وجود دارد که ۵ هزار واحد مسکونی را در خود جای داده‌ است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: در سال‌های گذشته بحث جابه‌جایی واحدهای مسکونی ساخته شده در مناطق آلوده به نفت و گاز به شهرک ولیعصر بود که بنابه دلایل مختلفی این موضوع به پایان نرسید. در فاز اول  این طرح قرار بود ۱۴۰۰ واحد مسکونی جابه‌جا  شود که از این تعداد ۵۰۰ واحد جابه‌جا شدند و ۹۰۰ واحد در عملیات اجرایی به دلیل مشکل مالی و بودجه‌ای متوقف شد.

وی افزود: در این جابه‌جایی نفاهم نامه‌ای بین وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن شهرستان مسجدسلیمان با اعتباری  بالغ بر ۱۲۰ ملیارد تومان به امضا رسید که در این تفاهم نامه وزارت نفت تعیین کننده منابع مالی، وزارت راه و شهرسازی تعیین کننده زمین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز اجرا کننده پروژه بود اما پروژه به دلیل  مشکلات مالی متوقف شد.

رضائی عنوان کرد: از ۹۰۰ واحد مسکونی بلاتکلیف شده در زمینه جابه‌جایی تاکنون ۳۵۰ واحد مسکونی با ۷۵ درصد پیشرفت کار در حال آماده‌سازی  است که برای  ادامه روند تکمیل ساخت به ۲۴ میلیارد تومان بودجه نیاز دارند.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۰ هکتار زمین مرغوب برای ساخت و ساز در اختیار وزارت دفاع قرار دارد که برای توسعه شهر می‌شود بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد  همچنین در منطقه چمپ آسیاب نیز ۷۰۰ هکتار زمین وجود دارد که مشکلات اراضی و تملکی دارند اما بر روی این میزان مساحت نیز می‌توان حساب کرد و به توسعه مسجدسلیمان پرداخت.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *