برخی از مناطق نهبندان شرایط استفاده از تخفیف تعرفه گرمسیری را دارند

نظرافضلی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به دیدار امروز خود با مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: مناطق بندان، دهسلم ، گرم تمام ده و بخشی از درح با توجه به بیشنینه دمای خود در فصل تابستان شرایط استفاده از قانون و تخفیف تعرفه گرمسیری را دارند و باید تلاش شود اگر این مناطق دارای شرایط مندرج در قانون هستند از مزایای آن نیز استفاده کنند.

وی افزود: اگر امکان انتفاع کل شهرستان نهبندان و بخش درح از تخفیف تعرفه گرمسیری وجود ندارد حداقل با مطالعه منطقه‌ای و پهنه‌بندی منطقه و سنجش دما در این مناطق تلاش شود بخشی که شرایط لازم را احراز کرده و هرچه سریعتر در فهرست قانون قرار گیرد. 

ایستگاه هواشناسی بندان راه‌اندازی می‌شود

وی با اشاره به صحبت‌ها مدیرکل هواشناسی استان عنوان کرد: تا هفته دولت در سال جاری ایستگاه هواشناسی بندان راه‌اندازی خواهد شد و هم اکنون عملیات اجرایی ساخت آن آغاز شده است.

نماینده مردم شهرستان‌‎های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: خندان‌رو در این دیدار متذکر شد که تاسیس ایستگاه پایش گرد و غبار در شهرستان نهبندان نیز در دستور کار سازمان هواشناسی قرار دارد.

مشکلات حوزه سلامت را می‌توان با مدیریت صحیح برطرف کرد

افضلی همچنین با اشاره به دیدار مدیرکل بیمه سلامت در خراسان جنوبی نیز اظهار دشت: سازمان بیمه سلامت توجه ویژه‌ای به مشکلات حوزه درمان و بیمه در این دوشهرستان نهبندان وسربیشه داشته و هم در حوزه درمان و هم در موضوع رضایت شغلی پزشکان این دو شهرستان در سال‌های اخیر همواره سعی کرده به نسبت سایر نقاط استان عملکرد ویژه‌تری داشته باشد.

وی افزود: برخی مشکلات در حوزه بیمه سلامت را می‌توان با مدیریت صحیح برطرف کرد که در سال‌های اخیر خوشبختانه شاهد چنین رویکردی بوده‌ایم.

استان‌های در حال توسعه باید از انقباض بودجه‌ای کمترین کاهش بودجه را متحمل شوند

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: پاره‌ای از مشکلات نیز که عمدتاً بودجه‌ای است باید در سطح کلان برطرف شوند و برای مثال در بودجه‌های انقباضی کشور در حال حاضر سهم استان توسعه یافته و در حال توسعه از کاهش بودجه نباید به یک میزان باشد و باید تلاش شود استان‌های در حال توسعه از انقباض بودجه‌ای کمترین کاهش بودجه را متحمل شوند تا به مرور و با توجه به عدالت بودجه‌ای به توسعه متوازن برسیم. 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی نیز در این دیدار بزرگترین مشکل سازمان تحت هدایت خود را کمبود اعتبارات عنوان کرده و اظهار داشت: متاسفانه بودجه‌های مصوب، محقق نمی‌شوند و این موضوع موجب تاخیر در پرداخت مطالبات می‌شود

اربابی ایجاد پرونده الکترونیک برای بیماران را از موضوعات جدید در استان عنوان کرد که در حال حاضر به صورت پایلوت در دو شهرستان استان در حال اجرا بوده و در صورت موفقیت آمیز بودن به کل استان تعمیم داده خواهد شد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *