اردبیل| دهیاران ظرفیت مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در روستاها هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنامجو در نشست با دهیاران به مناسبت ۱۴ تیر روز دهیار در اردبیل اظهار داشت: بیش از ۵۱۹ دهیار و سه هزار و ۱۳۳ نفر عضو شورا در روستاها وجود دارند که با همت و تلاش می توانند با شناسایی مبادی بروز آسیب های اجتماعی در کاهش آن ها موثر باشند.

وی بیان کرد: آسیب هایی چون اعتیاد، طلاق، سرقت، نزاع بر سر حقابه و بی تفاوتی نسبت به سلامت از جمله حوزه‌هایی است که بدون هزینه دهیاران می توانند در کاهش آن مداخله کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: دهیاران می‌توانند با همکاری هم و استفاده از ظرفیت سایر حوزه‌ها در اتخاذ راهکارهای اساسی در راستای کاهش آسیب‌ها و ارتقای وضعیت رفاهی روستاییان موثر باشند.

وی اظهار کرد: آگاهسازی روستاییان نسبت به بیمه کردن محصوولات کشاورزی و باغی نیز ازجمله مواردی است که دهیاران باید به ان ورود جدی داشته باشند تا در مواقع بروز حادثه ، خسارت هنگفتی بر آنان تحمیل نشود.

بهنامجو گفت: دهیاران باید توان جلب همکاری روستاییان و بخش خصوصی برای ایجاد زمینه‌های توسعه و رفع مشکلات منطقه را داشته باشند.

وی افزود: اقدامات مهمی در رتسای توسعه استان از جمله تامین اعتبار برای راه‌آهن اردبیل از طریق فاینانس داخلی انجام گرفته که دهیاران باید این اقدامات دولت را به مردم اطلاع رسانی کنند.

بهنامجو بیان کرد: همچنین مطالعات لازم برای اجرای راه آهن پارس‌آباد – اردبیل نیز به اتمام رسیده که عملیات اجرایی آن از سال آینده شروع می‌شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: روستاییان باید از برنامه‌ها و فعالیت‌های دولت در استان آگاهی یافته و در راستای سیاست های دولت با دهیاران همکاری کنند.

وی با اشاره به اقدامات مناسب دهیاران استان در زمینه پاکسازی روستاها از زباله و نخاله های ساختمانی خواستار تلاش بیشتر آنان در راستای برقراری نظافت در روستاها و حاشیه جاده‌های روستایی شد.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *