خوزستان|واکنش‌ها به قطع درختان در هندیجان ادامه دارد؛ دادستانی ورود پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان،  چند روز گذشته عده‌ای سودجو در روستای جبر آباد هندیجان چند اصل درخت تنومند را برای مصارف مُضر و ضرر رسان به جامعه (قلیان) قلع‌وقمع کردند. سودجویان با خیال راحت در روز روشن در یک روستا چندین درخت را قطع کردند و به خیال باطل خود تصور داشتن کسی آن‌ها را ندیده اما چشمان بیدار مردم فهیم و دوست دار طبیعت آن‌ها را رصد کرده و با گزارش‌های سریع خود به خبرنگار خبرگزاری تسنیم در شهرستان هندیجان راز جنایت علیه محیط ‌زیست را برملا کردند.

این موضوع واکنش‌های زیادی در هندیجان داشته که اداره منابع طبیعی و اداره جهاد کشاورزی از دستگاه‌های مرتبط ضمن محکوم کردن این عمل ناشایست در راستای قوانین و مقررات داخلی خود پیگیری‌های لازم را داشته‌اند. اداره منابع طبیعی در مکاتبات با جهاد کشاورزی و محیط‌ زیست اسامی افراد متخلف را به آن ادارات داده است.

انجمن‌ها و طرفداران محیط ‌زیست در تخریب محیط‌ زیست سکوت کرده‌اند

جهاد کشاورزی نیز با احضار آن افراد ضمن توبیخ و مواخذه تعهد کتبی مبنی بر تکرار نکردن و همچنین کاشت نهال جدید چند برابر درختان قطع‌ شده محکوم کرد. تنها اداره و کسانی که در این خصوص واکنش رسمی از خود نشان نداده‌اند و ورود جدی به مسئله نداشتن اداره محیط‌ زیست و طرفداران محیط‌ زیست در هندیجان است.

در هندیجان مدعیان محیط‌ زیست به ‌وفور پیدا می‌شوند و همه شعار حمایت از محیط ‌زیست سر می‌دهند و اطلاعیه‌های فراوانی در فضای مجازی منتشر می‌کنند اما وقتی ‌که محیط ‌زیست تخریب می‌شود همه آن‌ها سکوت کرده و به درون پیله‌های خود فرو می‌روند.

در اخبار گذشته در خصوص فاجعه آلات لنگری و قطع درختان هیچ ‌کدام از فعالان محیط‌ زیست و انجمن‌های محیط ‌زیستی عکس ‌العمل مناسبی از خود نشان ندادند و سکوت اختیار کردند امیدواریم طرفداران محیط‌ زیست و اداره محیط ‌زیست هندیجان نظاره‌گر تخریب محیط ‌زیست نباشند.

حسن خادمی دادستان  هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: درختان و محیط‌ زیست برای ما بسیار مهم بوده و همواره تأکیدات مسئولان عالی نظام و قوه قضاییه بر محافظت از محیط ‌زیست است.

وی افزود: در خصوص قطع درختان در یکی از روستاهای هندیجان ما ورود کرده  و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. از رسانه‌ها انتظار داریم با انتشار اخبار صحیح همراه با مستندات لازم؛ ما را در انجام وظایف خود یاری کنند.

گزارش از محمدمهدی صادقی

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *