وزارت صنعت ‌نظارت قابل قبولی نسبت به قیمت لاستیک ندارد

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: درصدد هستیم با تأمین و توزیع بیش از یک میلیون لاستیک بتوانیم بخشی از مشکلات کامیون‌داران را برطرف کنیم چرا که متاسفانه هم‌اکنون نیز کامیون‌داران و رانندگان وسائط نقلیه سنگین همچنان با مشکلاتی از این قبیل روبه‌رو هستند.

وی با اشاره به این که تعلل بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات لاستیک مشکلاتی را به دنبال داشته است بیان کرد: انتظار ما از وزارت صمت این است که نسبت به رفع مشکلات پیش رو اقدام کرده و مشکلاتشان را در این زمینه برطرف کند که در این زمینه هم‌اکنون اقداماتی انجام یافته است که به صورت نسبی مشکلات کامیون‌داران را برطرف کرده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تأمین بیش از یک میلیون حلقه لاستیک برای کامیون داران در یک سال اخیر نیز گفت: تامین لاستیک‌ها از یک طرف در دستور کار قرار گرفته و از لاستیک‌های وارداتی نیز برای حل این مشکل استفاده کرده‌ایم ولی علی رغم این موضوع تمام نیاز کامیون‌داران تامین نشده است.

بدری تصریح کرد: وزارت صمت نظارت قابل قبولی نسبت به قیمت لاستیک ندارد که به همین دلیل فعالیت کامیون‌داران با مشکل مواجه شده است و در این زمینه بانک مرزی نیز نسبت به تخصیص ارز تعلل داشته است که باید در این زمینه هر چه سریع‌تر تصمیمات مناسب و اساسی اتخاذ شود.

وی بیان کرد: بر اساس آمارها حدود ۷۰ درصد لاستیک ماشین های سنگین، وارداتی و تنها ۳۰ درصد آن در داخل کشور تولید می شود، از این رو توسعه صنایع داخلی برای افزایش تولیدات بسیار ضروری است که در این زمینه نیز مجلس ورود پیدا کرده و در تلاش برای رفع مشکلات موجود است تا هر چه سریع‌تر مشکلات در این زمینه برطرف شود.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *