معاون وزیر کشور: بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده پایان سال ۱۳۹۸ به اتمام می‌رسد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در اراک با اشاره به راه‌اندازی سامانه سراسری سجا اظهار داشت: سامانه سجا در راستای احصای اطلاعات مربوط به فعالیت‌های وزارتخانه‌های مختلف برای بازسازی مناطق زلزله زده در روزهای آینده رونمایی و راه اندازی می‌شود.

وی افزود: گزارش لحظه‌ای استان‌های مختلف در مورد پیشرفت انجام عملیات اجرایی، بازسازی، تکمیل پرونده ساخت و ساز مناطق با برنامه‌ قرارگاه انجام می‌شود.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  افزود: سیل امسال خسارت بسیار زیادی را در سطح کشور به‌وجود آورده و  بیش از ۲۰ استان کشور را درگیر کرد.

جمالی‌نژاد ادامه داد: قرارگاه سازندگی تشکیل تا با فرماندهی واحد مراحل بازسازی مناطق سیل‌زده زودتر انجام شود.

وی بیان کرد: اقدامات بازسازی مناطق سیل‌زده در قالب ۳ بخش حمایتی، ساختاری، برنامه‌ای و حمایتی است. بازسازی مناطق سیل‌زده در شرایط فعلی اقتصادی کشور کار بسیار سختی بوده بنابراین باید از پتانسیل‌های داخلی استفاده کرد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عنوان کرد: با توجه به حضور جدی و به موقع مسئولان در مدیریت بحران سیلاب انتظار همین امر برای بازسازی مناطق سیل‌زده می‌رود.

جمالی‌نژاد افزود: بیشترین حجم خسارت ناشی از سیل اخیر متوجه استان‌های گلستان،خوزستان و لرستان بوده و اولویت ما، کمک به این مناطق و ساخت مسکن برای مردم سیل‌زده است.

وی ادامه داد: یکی از پتانسیال‌های خوب خیران هستند گه بهره‌گیری از آنان لازم و ضروری است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطر نشان کرد: هفته گذشته هیئت دولت دو مصوبه در زمینه کمک به بازسازی منطقه‌های سیل‌زده و ضررهای کشاورزان داشته است.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: استان مرکزی به دلیل مدیریت به موقع و سریع، خسارات کمتری به نسبت استان‌های دیگر دید.

وی بیان کرد: باید از پتانسیل‌های اعتباری دولت و خیران حوزه مسکن ک مدرسه‌سازی برای اقدامات عمران و ساخت و ساز مناطق سیل‌زده کشور استفاده شود.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *