نظارت بر اقلام پرمصرف ماه رمضان تشدید می‌شود

محمودرضا نیازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: به منظور صیانت از حقوق شهروندان طرح ویژه بازرسی از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی به دلیل حساسیت مصرف کالاها، به‌ویژه در حوزه صنایع غذایی در ماه رمضان کنترل بازار حالت ویژه و ضربتی دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان در قالب این طرح بر فروش کالاهای اساسی مردم مانند روغن سرخ کردنی، شیر، پنیر، کره، شکر، چای، کشک مایع و زولبیا و بامیه که بیشترین مصرف را دارند بیش از پیش نظارت شده و کارشناسان اداره کل استاندارد استان نسبت به بازرسی مستمر در مراکز عرضه و فروش در این ایام اقدام می‌کنند.

نیازی گفت: این طرح از هشتم اردیبهشت آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و محصولات پرمصرف از نظر داشتن علامت استاندارد، کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد، بسته‌بندی، شکل ظاهری و تاریخ مصرف کنترل می‌شود و چنانچه مطابق ویژگی‌های استاندارد نباشند نسبت به توقیف و جمع‌آوری آنها اقدام می‌شود.

وی از بازرسی مستمر ترازوهای مورد استفاده اصناف مختلف در استان خبرداد و افزود: در این ماه به دلیل تولید و عرضه بیشتر کالاهای مصرفی همچون زولبیا و بامیه، آش و حلیم، این اداره کل فرایند بازرسی، کنترل و آزمون ترازوهای مورد استفاده در مراکز عرضه و فروش این کالاها را با جدیت بیشتری در دستور کار خود قرار داده و به طور دوره‌ای و مستمر این مراکز مورد پایش و سنجش قرار می‌گیرند.

نیازی با اشاره به اینکه انتخاب شعار راهبردی رونق تولید عزم این اداره کل را برای توسعه و ترویج خرید کالای استاندارد ایرانی با هدف تحقق شعار امسال راسخ‌تر می‌کند، افزود: کیفیت بخشیدن به کالاهای ایرانی الزام حمایت از رونق تولید ملی است و اداره کل استاندارد کرمانشاه با توسعه و ترویج پویش «کالای استاندارد ایرانی می‌خرم» از دستگاه‌های حاکمیتی اثرگذار در تحقق رونق تولید است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال کد ۱۰ رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته‌بندی کالا به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ اعتبار آن‌ها مورد تأیید قرار نگرفت یا فاقد علامت استاندارد بودند، این اداره کل را از طریق تلفن گویای ۲۴ ساعته ۱۵۱۷ در جریان قرار دهند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *