کنگره ملی شعر خلیج‌ فارس در تقویم وزارت ارشاد ثبت شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در آئین اختتامیه پنجمین کنگره ملی شعر استان خوزستان که دبیرخانه دائمی آن در هندیجان مستقر است، طی سخنانی با حضور مسئولان از جمله نماینده مردم در مجلس، فرماندار اظهار داشت: این کنگره چند سالی تعطیل بود اما اکنون با همت و تلاش عزیزان ما در اداره کل و شهرستان هندیجان دو سالی است که مجدد احیا شده و به‌ صورت منظم و هرساله در حال اجرا است.

وی افزود: با توجه به انتصاب فرماندار جوان و جدید هندیجان امیدواریم این کنگره در سال آینده در قالب‌های دیگری مانند نمایشی، تئاتر، موسیقی و دیگر قالب‌های هنری برگزار شود، ما هم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان همکاری و پشتیبانی خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: ما در برگزاری و حمایت از جشنواره‌ها و کنگره‌های حوزه انتخابیه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش و پیگیری‌های مضاعفی را داشته و خواهیم داشت.

کنگره ملی خلیج‌فارس هندیجان باید در موضوعات مختلف برگزار شود

وی گفت: ما در بعضی شهرهای خوزستان که در برنامه‌های فرهنگی و هنری شرکت می‌کنیم نماینده و فرماندار آن شهر در برنامه حضور نداشته و متوجه اهمیت برنامه‌های ملی و فرهنگی نیستند؛ اما در شهرستان هندیجان علاوه بر نماینده، فرماندار مسئولان، مردم و خبرنگاران بسیار خوب و زیبا حضور فعال دارند.

جوروند عنوان کرد: آئین اختتامیه پنجمین کنگره ملی شعر خلیج‌ فارس بندر هندیجان، در بهترین شکل و شرایط مناسب برگزار شد بنده به‌ عنوان یک شاعر و مدیرکل از همه مردم، مسئولان، همکاران ما در ارشاد هندیجان، رسانه و خبرگزاری‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: درود و سلام می‌فرستم به ارواح پاک و طیبه شهدای انقلاب اسلامی، شهدای ۸ سال دفاع مقدس، به ‌خصوص سلام و عرض ادب ویژه به شهدای غواص و بزرگ‌ مردان خلیج‌ فارس دارم  و به روان پاک آن‌ها صلوات می‌فرستیم. ما هر چه داریم از شهدا است.

کنگره خلیج‌فارس هندیجان با استقبال گرم مسئولان و در فضای خوب برگزار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: در برخی از شهرهای استان که می‌رویم فرماندار آن شهر در برنامه‌ها و مراسم‌های ملی حضور ندارد. در طول تاریخ ایران بزرگ مورد تعرض دشمنان قرار گرفته اما همین مردان بزرگ، و ایستادگی ملت و شهدا نگذاشتند لطمه‌ای به کشور وارد و همه دشمنان را کنار زدند.

وی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر همه مشاهده کردند که ملت ما چگونه با همدلی و اتحاد مثال‌ زدنی به کمک سیل ‌زدگان شتافتند و به ندای رهبر خود لبیک گفته و با چه اشتیاقی نیروهای جهادی، انقلابی وارد میدان شدند.

جوروند توضیح داد: هیچ ملتی مانند مردم ایران اسلامی وجود ندارد که در شرایط سخت این‌ گونه و در سریع‌ترین زمان ممکن خود جوش به کمک همدیگر بشتابند. اگر کنگره ملی خلیج ‌فارس هندیجان در تقویم ملی قرار گیرد برکات بهتر و بیشتری نصیب این شهر و مردم فرهنگ دوست آن خواهد شد.

پیگیر ثبت کنگره ملی خلیج‌ فارس هندیجان در تقویم وزارت ارشاد هستیم

وی افزود: انتظار داریم علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی، علی بویری فرماندار هندیجان در این موضوع مهم در کنار ما بوده و با همکاری همدیگر این مهم را پیگیری کرده تا به سرانجام رسیده و در سال آینده ششمین کنگره در تقویم ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *