تلاوت سوره "یاسین" با صدای استاد سلیمی + صوت

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، عباس سلیمی متولد ۱۳۳۲ تهران است. وی مدرک کارشناس علوم قضایی و کارشناسی ارشد رشته حقوق (علوم جزا و جرم‌شناسی) دارد.

  از اساتیدش می‌توان به آیت‌الله شیخ جعفرسبحانی اشاره کرد. وی از دوران نوجوانی، توفیق حضور در جلسات قرآنی را به دست آورد. والدین او بهترین مشوقش برای قرائت قرآن بودند. درسال ۵۶ به‌عنوان قاری قرآن در محضر استادش آیت‌الله سبحانی در مراسم حج تمتع حضور یافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۸ به‌عنوان اولین نماینده جامعه قرآنی ایران اسلامی عازم مسابقات بین‌المللی مالزی شد و پس از بازگشت جام مسابقات را به عنوان نفر اول در شهر قم به امام خمینی (ره) تقدیم کرد.

وی در سال ۶۱ نیز به عنوان اولین داور ایرانی به مسابقات بین‌المللی کشور مالزی اعزام شد و در آن مسابقات قضاوت کرد. نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم مالزی در رشته قرائت (سال۵۸)، آثار ماندگار قرآنی، تألیف کتابی با عنوان «چهل قصه، چهل پند»، طراحی و اجرای برنامه‌های قرآنی در صدا و سیما و کارشناس اجرای برنامه «صبح امید». همکاری با بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای قرآنی کشور در زمینه اداره و اجرای مسابقات قرآن‌کریم و تالیف دو کتاب تحت عنوان «زمزمه‌های مولا» و «شرح چهل حدیث» را در پرونده دارد.

استاد سلیمی هم‌اکنون به عنوان مسئول فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و عضو هیات امنای سازمان دارالقرآن‌الکریم و مشاور قرآنی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه مشغول فعالیت است.

در ادامه، تلاوتی از سوره مبارکه یاسین با صدای استاد عباس سلیمی را می‌شنوید.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *