آمادگی ستاد بحران کشور برای کمک به سیل زدگان لرستان‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه چنانچه حجم بارندگی بیشتر شود در خرم‌آباد، پلدختر و روستاهای اطراف آب وارد منازل مردم می‌شود اظهار داشت: برای جلوگیری از این حوادث باید پیشگیری کنیم، حتی اگر حجم بارندگی بالا باشد باید ببینیم واکنش سیستم بحران استان چیست و چه کسانی متولی هستند و به مردم کمک می‌کنند.

وی با اشاره به انتصاب دو مدیر ویژه در شهرستان پلدختر و خرم‌آباد که به‌طور خاص در کنار مدیریت بحران اقدامات لازم را انجام دهند افزود: در شهرستان خرم‌آباد معاون عمرانی استاندار مستقیم درگیر کار است و هرکجا مشکلی دیدند مانع ورود آب به خانه‌ها شوند ولی چنانچه این اتفاق افتاد از مجموعه هلال‌احمر و دستگاه‌های مرتبط جهت انجام اقدامات لازم استفاده شود همچنین مشاور استاندار به‌عنوان مدیر ویژه مشکلات و اقدامات شهر پلدختر را پیگیری کند.

استاندار لرستان عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی که ماشین‌آلات دارند نباید منتظر باشند و بگویند ماشین‌آلات داریم بلکه باید خودشان هماهنگ کنند و تحویل مدیریت بحران بدهند سپس هزینه‌ها را از مدیریت بحران بگیرند.

وی بیان کرد: مهندسی رودخانه‌ها به عهده امور آب است بر همین اساس باید جهت ساماندهی اطراف رودخانه‌ها به شهرداری کمک کنند و آمار تنها فایده ندارد باید با امکانات کمک کرد.

خادمی تصریح کرد: وضعیت شهرستان پلدختر بسیار مهم است و مدیران دستگاه‌های خدمات رسان باید در این شهرستان حضور پیدا کنند و اجازه ندهند این شهرستان دچار مشکل شود.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های اراک و کرمانشاه اعلام آمادگی کردند جهت در اختیار قرار دادن دستگاه‌های موردنیاز و چنانچه وسیله‌ای نیاز است مدیران اطلاع بدهند؛ باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که طی ۲۴ساعت آینده استان آبرومند شود و به مردم زیانی وارد نشود.

استاندار لرستان گفت: در حال حاضر نباید به فکر خسارت ناشی از سیلاب باشیم بلکه باید به فکر چاره باشیم که خسارت کاهش پیدا کند و مشکل بیشتر از این نشود و همچنین با توجه به تشکیل ستاد بحران کشور دستگاه‌های خدمات رسان باید نیازهای خودشان را اعلام کنند که به ستاد بحران کشور اطلاع بدهیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *