۷۰۰ جاذبه گردشگری در استان اصفهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، فریدون اللهیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصفهان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می‌شود که در طول سال به ویژه ایام نوروز مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران است، اما امسال اصفهان با جاری شدن زاینده رود حال و هوای ویژه‌ای دارد و شرایط پرنشاطی را در شهر شاهد خواهیم بود.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم که بر همین اساس استقبال مسافران نوروزی از اصفهان به نسبت سال‌های گذشته بسیار افزایش پیدا کند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اصفهان گفت: در این ستاد طی یک ماه اخیر آمادگی‌های تازه‌ای فراهم شد، ما به لحاظ اسکان شرایط مناسبی را در استان داریم و بیش از ۴۰۰ هزار نفر ظرفیت اقامت در استان پیش بینی کردیم که نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای را دارد.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۷۰۰ جاذبه گردشگری در استان اصفهان آماده سرویس دهی و خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی با اشاره به آمادگی شهرستان‌های استان اصفهان از مسافران نوروزی بیان کرد: در تمام شهرستان‌های استان جاذبه‌هایی که قابل بازدید هستند شناسایی شده و قبل از نوروز از لحاظ زیرساخت‌ها، امکانات و ایجاد شرایط آسایش، آرامش و امنیت مسافران مورد توجه قرار گرفته‌اند.

اللهیاری با بیان اینکه نوروز باید پرنشاط و زمینه‌ای برای عرضه مباحث فرهنگی باشد، گفت: بیش از ۲ هزار رویداد فرهنگی در پهنه استان اصفهان پیش بینی شده که در قالب نوروزگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی ارائه می‌شود.

وی گفت: در مباحث ترافیکی، ایمنی و امنیت راه‌ها نیز پیش بینی‌های مناسبی صورت گرفته و مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی نیز آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اصفهان خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۴۰ ایستگاه امنیت سلامت در سطح استان اصفهان فعال هستند که در نزدیکی شهرها خدمات لازم را به مسافران ارائه دهند تا رانندگان با توقف چند دقیقه‌ای با آرامش و آسایش به ادامه مسیر بپردازند.

وی با بیان اینکه نوروز یک میراث بسیار ارزشمند ایرانی و بین ملیتی است و در فهرست میراث جهانی با محوریت ایران به ثبت رسیده است، گفت: رویدادهای نوروزی که در سطح کشور و به ویژه استان برگزار می‎شود شامل معرفی سنت‌ها و آئین‌های نوروزی استان است که با همکاری سایر دستگاه‌ها اجرا می‌شود.

اللهیاری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان اصفهان اماکن متبرکه و زیارتگاه‌های ارزشمندی دارد بخشی از برنامه‌های فرهنگی مرتبط با بعد معنوی است که در قالب طرح آرامش بهاری توسط ادارات اوقاف در سراسر استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *