خطیب جمعه شیراز: مشکلات دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) برطرف شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز اظهار داشت: توجه به ایجاد و گسترش دسترسی‌های مناسب به حرم مطهر شاهچراغ(ع) یک ضرورت است و امیدواریم  با حمایت تمام مسئولان و همراهی دستگاه‌های متولی این مهم انجام شود.

دژکام با بیان اینکه در سال آینده ممکن است دشمن تحریم‌های سنگین پیش‌بینی و اعمال کند، گفت: همه باید از هم اکنون پاشنه‌ها را بالا کشیده و پشت سر رهبری حرکت کرده و اجازه ندهیم حرف رهبر معظم انقلاب بر زمین بماند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری، گفت: باید تلاش ما این باشد که رفتار انقلابی را مطابق نظر ایشان تنظیم کنیم.

آیت‌الله دژکام همچنین با تاکید براینکه همه انسان‌ها به معنویت و تربیت و اخلاق نیازمند هستند، گفت: اما باید بدانیم کدام معنویت، کدام تربیت، کدام اخلاق، مدعی معنویت و اخلاق و تربیت زیاد است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه مسیر رسیدن به معنویت و اخلاق و تربیت متعالی، صراط مستقیم مورد تاکید دین اسلام و قرآن و اهل بیت است، گفت: هیچکس نمی‌تواند بگوید که بیش از امیرالمومنین(ع) هستی را شناخته است؛ مسیری را که ایشان نشان داده باید تبیین کرد؛ مسیری که آغاز، هدف و انجام انسان را مشخص می‌کند.

آیت‌الله دژکام همچنین در خطبه‌های نمازجمعه امروز درگذشت حاج اکبر شریعت را تسلیت گفت و افزود: این مرد از ابتدا یک کار را درست انجام داد و آنهم این بود که برای امام حسین(ع) و شهدا خواند و دنیا و آخرتش هم درست شد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *