تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی| تیم بانوان در رده چهارم ایستاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) در دو بخش کیوروگی و پاراتکواندو و در رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان از امروز (پنجشنبه – ۹ اسفندماه) در مجموعه ورزشی “المپیک” جزیره کیش آغاز و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

رقابت‌های بزرگسالان با حضور ۳۶۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور آذربایجان، آمریکا، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، ایران، پاکستان، تونس، چین، روسیه، سوریه، سوئد، عراق، عمان، قزاقستان، کره جنوبی، گرجستان، لبنان، لهستان و هند برگزار می‌شود که مبارزات در گروه زنان در ۸ وزن ۴۶-، ۴۹-، ۵۳-، ۵۷-، ۶۲-، ۶۷-، ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم طی یک روز پیگیری شد.

در پایان این دوره از مسابقات در گروه زنان، کشور چین با ۵ مدال طلا، یک نقره و ۶۸۳ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد؛ کره‌جنوبی با ۲ طلا، ۲ نقره، ۳ برنز و ۴۳۲ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد، ازبکستان با یک طلا، یک نقره، دو برنز و ۲۲۸ امتیاز سوم شد و ایران نیز با ۲ نقره و ۴ برنز و ۲۰۷ امتیاز عنوان چهارمی را کسب کرد.

تیم‌های قزاقستان، لهستان، روسیه، تونس، سوریه و پاکستان به ترتیب در جایگاه پنجم تا دهم قرار گرفتند.

برترین های‌ این رویداد به شرح ذیل معرفی شدند//
کاپ اخلاق: قزاقستان
بهترین سرپرست: فرنگیز علیوا (ازبکستان)
بهترین مربی: جیانمین گوآن (چین)
بهترین بازیکن: جنیگیوو وو (چین)
بهترین داور: هیونگ کیم از کره جنوبی – فاطمه بابایی و طهرا صمدیان از ایران

مدال آوران این دوره از رقابت‌ها//

وزن ۴۶- کیلوگرم:
۱- ژوکین تان (چین)
۲- بورا کانگ (کره جنوبی)
۳- می رئو کانگ (کره جنوبی) – فرشته خزایی (ایران)

وزن ۴۹- کیلوگرم:
۱- جای سونگ کیم (کره جنوبی)
۲- یونتائو ونرن (چین)
۳- مادینابونو مانوپوا (ازبکستان) – ناهید کیانی (ایران)

وزن ۵۳- کیلوگرم:
۱- جینگیو وو (چین)
۲- چاروس کایوموآ (ازبکستان)
۳- مین آه ها (کره جنوبی) – داریا ولکوا (روسیه)

وزن ۵۷- کیلوگرم:
۱- لیجون ژو (چین)
۲- زونگشی لو (چین)
۳- آه ریوم لی (کره جنوبی) – پاتریکا آدامکیویسز (لهستان)

وزن ۶۲- کیلوگرم:
۱- منگیو ژانگ (چین)
۲- پریسا جوادی (ایران)
۳- چائ ایون جدون (کره جنوبی) – فیروزا سادیکوا (ازبکستان)

وزن ۶۷- کیلوگرم:
۱- زگی ژو (چین)
۲- کیمیا همتی (ایران)
۳- یلدا ولی نژاد (ایران) – یونفی گو (چین)

وزن ۷۳- کیلوگرم:
۱- هیری اوه (کره جنوبی)
۲- می نا میونگ (کره جنوبی)
۳- زینب اسماعیلی (ایران) – کانسل دنیز (قزاقستان)

وزن ۷۳+ کیلوگرم:
۱- اسوتلانا (ازبکستان)
۲- سائه بوم آن (کره جنوبی)
۳- زهرا پوراسماعیل (ایران) – نفیسه رنگرززاده (ایران)

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *