وعده‌های دولت برای اتمام ورزشگاه ۲۱ ساله مراغه تمامی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، ورزشگاه شهید باستانی مراغه با گذشت ۲۱ سال از آغازساخت آن، همچنان ناتمام مانده و این ورزشگاه درسال ۷۴ کلنگ زنی و عملیات ساخت آن دو سال بعد از آن با حضور مسئولان کشوری و استانی آغاز شد.

این ورزشگاه در ابتدا با عنوان ۲۰ هزارنفری از زبان مسئولان کشوری و استانی دولت وقت ساخت آن آغاز شد اما باگذشت زمان به علت هزینه‌های بالای اجرا در طول سال‌های گذشته ظرفیت آن به ۵ هزارنفرکاهش یافت ولی هم چنان باز با اینکه ظرفیت آن کاهش یافته است با گذشت ۲۱ سال از این موضوع قطاروعده‌های دولت و مسئولان آن برای افتتاح و تکمیل آن تمامی ندارد.

اسفندماه سال ۹۶ بود که فرماندار وقت درمصاحبه‌های خود با رسانه‌ها ومطبوعات وعده افتتاح این پروژه ملی را همزمان باسفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی را داده و این خبر به دلیل اهمیت و پیگیری‌های مردم بازتاب زیادی داشت.

این ورزشگاه نه تنها در زمان سفررئیس جمهور به استان افتتاح نشد بلکه به صورت نیمه کاره به دلیل عدم توجه به این پروژه توسط هیئت دولت نیمه تمام روی ریل وعده‌های مسئولان گرفتار شد.

پای حرف ورزشکاران و مردم مراغه که می‌نشینی درد و دل‌های زیادی با مسئولان برای مشکلات ورزشی در این شهرستان دارند و تنها خواسته آنها افتتاح ورزشکاه ۵ هزار نفری مراغه بعد از ۲۱ سال است.

هادی مظلومی یکی از ورزشکاران فعال مراغه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به مطالبات مهم ورزشکاران در این شهرستان اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم مراغه و ورزشکاران جوان آن بعد از ۲۱ سال افتتاح سریع ورزشگاه ۵ هزار نفری این شهرستان است.

وی افزود: جوانان فوتبالیست این شهرستان برای ورزش حرفه‌ای و ادامه این رشته نیازمند افتتاح این ورزشگاه بوده که متاسفانه به دلیل برخی بی توجهی‌های وزارت ورزش و جوانان کشور این پروژه ملی نیمه تمام مانده است.

مظلومی ادامه داد: جوانان مراغه‌ای دارای استعدادهای خوبی دررشته‌های مختلف ورزشی هستند که برای بهره مندی از این استعدادها باید ورزش این شهرستان توسط مسئولان کشوری و استانی حمایت شود.

یکی از مشکلاتی که امروزه خانواده‌های ایرانی با آن روبرو هستند افزایش مراکز عرضه قلیان در کشور بوده و جوانان به جای حضور در باشگاه‌های ورزشی به مراکز عرضه قلیان و سفره خانه‌ها روی آورده‌اند.

اگرگذرتان به باشگاه‌های ورزشی افتاد کم و کیف آمار حضور جوانان در ورزشگاه‌ها را خواهید دید که نسبت به حضور آنها در مراکز عرضه قلیان کم‌تر است.

برای جلوگیری از افزایش این معظل اجتماعی که در آینده‌ای نزدیک به یک مشکل اساسی برای جامعه خواهد بود باید مسئولان نسبت به کاهش مراکز عرضه قلیان اقدام کنند.

شهرستان مراغه این روزها حال خوشی نداشته و مراکز عرضه قلیان روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود آیا مسئولان امر فکر آسیب‌های اجتماعی آن را نمی‌کنند و اینکه جوانانی که در این مراکز به برخی مواد مخدرها نیز دچار می‌شوند احساس مسئولیت نمی‌کنند.

حال سن مصرف قلیان در مراغه به پایین‌تر از ۱۵ سال رسیده و این یک زنگ هشداری است برای مسئولان امر چراکه دانش آموزی که باید به فکر تحصیلات خود باشد سعی برحضور در مراکز عرضه قلیان و سفره خانه‌های این شهر دارد.

یکی از بدنسازان حرفه‌ای در این شهرستان که خواست نامش منتشر نشود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به فروش برخی از داروهای بدنسازی غیرمجاز در باشگاه‌های بدنسازی اظهارداشت: برخی از باشگاه‌های بدنسازی در این شهرستان داروهای بدنسازی غیرمجاز و قاچاق را به ورزشکاران ارائه می‌کنند که می‌تواند بسیار خطرناک و در برخی موارد موجب مرگ استفاده کننده شود.

وی افزود: استفاده از داروهای غیرمجاز در باشگاه‌ها در برخی موارد سبب مرگ ورزشکار و در برخی نیز موجب ایجاد برخی نارسایی‌ها در بدن انسان می‌شود.

حمیدشکری فرماندار مراغه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به بهره برداری از ورزشگاه این شهرستان در آینده نزدیک اظهارداشت: براساس تخصیص اعتبارات لازم و پیگیری‌های انجام شده پروژه ورزشگاه ۵ هزار نفری این شهرستان تا پایان سال ۹۷ افتتاح و مورد بهره برداری خواهد رسید.

شکری اضافه کرد: عملیات تکمیل این ورزشگاه از اول دی ماه با تخصیص اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکار آغاز شده و تلاش می‌شود تا پایان سال این پروژه ملی که یک مطالبه مهم مردم این شهرستان است تکمیل شود.

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه اظهارداشت: این ورزشگاه با پیشرفت ۹۳ درصدی با تخصیص اعتبار لازم تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

شکری ادامه داد: ساخت این ورزشگاه از ۲۱ سال گذشته آغاز شده که به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم اجرای آن به کندی انجام شده است.

وی تصریح کرد: امسال برای این طرح ۴۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و مسئولان استانی و شهرستانی تلاش دارند این پروژه را تکمیل و تحویل جامعه ورزشی این شهرستان بدهند.

شکری در ادامه با اشاره به فعالیت ۲۰ تیم ورزشی فوتبال در این شهرستان به صورت فعال اظهارکرد: درحال حاضر در این شهرستان ۲۰ تیم ورزشی فوتبال و یک هزار فوتبالیست بیمه شده دارد که تنها یک زمین چمن برای بازی فوتبال دارد که آن هم در برخی از فصول سال تعطیل است.

امید است ورزشگاه ۵ هزار نفری مراغه که ۲۱ سال از احداث آن می‌گذرد با پیگیری مسئولان و وعده‌های فرماندار این شهرستان تا پایان سال افتتاح و مورد بهره بردرای قرارگیرد.

گزارش  از علی جعفرزاده

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *