مولوی سلامی: ‌حماسه ۹ دی در تاریخ انقلاب ایران مثال‌زدنی است/هیچ قدرتی نمی‌تواند مردم را از نظام دلسرد کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم ولایت مدار ایران اسلامی در راهپیمایی این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. مردم در روز بصیرت نشان می‌دهند که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و به دشمن اعلام می‌کنند هیچ قدرتی نمی‌تواند میان آن‌ها و دین اسلام فاصله بیندازد.

خبرگزاری تسنیم در همین راستا مصاحبه‌ای با مولوی نذیر احمد‌سلامی نماینده اهل‌سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری انجام داده است که در ادامه می‌خوانید: 

تسنیم: حماسه مردمی ۹ دی یادآور کدام یک از شاخص‌های کلیدی ملت ایران است؟

مولوی نذیر احمد‌سلامی: مردم در ۹ دی انقلابی دیگر برپا کردند تقریبا می‌توان گفت این حماسه در تاریخ انقلاب ایران مثال‌زدنی است و انعکاسی در برابر خرابکاری‌های دشمنان نظام بود که دشمنی خود را در قالب تخریب اموال بیت‌المال و توهین به مقدسات انجام دادند. ملت برای پاسداری از ارزش‌های دینی و اسلامی به خیابان‌ها آمدند و نشان دادند هیچ نیرویی نمی‌تواند بین نظام و مردم فاصله ایجاد کند. نهضت و حرکت ۹ دی احیای ارزش‌های دینی و احیای انقلاب را به‌دنبال داشت‌.

تسنیم: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم به‌نظر شما رمز ماندگاری انقلاب در طول این سال‌ها چه بوده و حرکت‌های مردمی از جمله ۹ دی چه نقشی در این راستا داشته است؟

مولوی نذیر احمد‌سلامی: دشمن مانند همیشه سعی داشته تا با ترفندهای مختلف بین نظام و مردم فاصله ایجاد کند تا از این طریق بتواند به اهداف شوم خود برسد.

خاطره ۹ دی در ذهن دشمن عامل بازدارنده‌ای است که هیچ قدرت و نیرویی نمی‌تواند مردم را از نظام دلسرد کند و اگر استکبار جهانی بخواهد کورکورانه دوباره دست به اقدامی علیه نظام بزند قطعاً مردم ۹دی دیگری تکرار خواهند کرد.

تسنیم: به نظر شما مهمترین ابعاد فتنه ۸۸ چه بود؟

مولوی نذیر احمد‌سلامی: تخریب اموال عمومی مردم و توهین به ارزش‌های اسلامی را می‌توان از مهمترین ابعاد فتنه ۸۸ نام برد. دشمن از بدو ایجاد انقلاب اسلامی ایران به‌دنبال فتنه و فتنه‌انگیزی بوده، ‌البته هدف اصلی دشمن از فتنه‌انگیزی نابودی اسلام و مسلمانان است.

تسنیم: آیا امروز استکبار جهانی دست از دشمنی با ملت ایران برداشته یا ممکن است سال آینده فتنه جدیدی برای مقابله با این ملت طراحی کند؟

مولوی نذیر احمد‌سلامی: دشمن هرگز دست از دشمنی با ملت و انقلاب ما برنداشته و هر روز در فکر و اندیشه‌ای جدیدی برای توطئه است که ایران همچنان مانند سال‌های گذشته با درایت مقام معظم رهبری و اقتدار سربازان امام زمان(عج) این توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند.

تسنیم: آیا تهدیدات استکبار جهانی تاثیری بر پشتیبانی ملت ایران از نظام و انقلاب داشته است؟

مولوی نذیر احمد‌سلامی: وفاداری مردم به نظام در تاریخ انقلاب به اثبات رسیده و مردم با درایت مقام معظم رهبری در برابر ابرقدرت‌های جهان استکبار ایستاده‌اند هرگز دست از پشتیبانی انقلاب و نظام بر نخواهند داشت. فتنه ۸۸ یک حرکت ضدنظامی و دینی بود که نشان داد نظام دشمنان زیادی دارد با حماسه مردم در روز ۹ دی دشمن به این نتیجه رسید که مردم در تمام شرایط پیرو خط رهبری و ولایت هستند.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *