"نگاه‌ها به بودجه ۹۸ باید فرابخشی و ملی باشد"

اسدالله عباسی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه بودجه سالانه، تصمیم‌گیری کلانی است که بایستی به صورت ملی و فرابخشی به آن نگاه کرد، گفت: نگاه ملی به بودجه به معنای این نیست که توزیع اعتبارات بودجه به صورت عادلانه دیده نشود.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس افزود: نگاه نمایندگان مجلس در وهله نخست به بودجه و اعتبارات باید در سطح ملی و براساس مباحث آمایش سرزمینی به منظور پیشرفت و توسعه استان‌ها به ویژه استان‌های کمترتوسعه یافته باشد.

وی ادامه داد: نباید اعتبارات و بودجه‌ای که برای کل کشور است را به یک یا چند بخش از کشور اختصاص دهیم. چرا که کشور و در رأس آن اقشار مختلف مردم امروز با مشکلات بسیار عدیده‌ای مواجه هستند.

عباسی تصریح کرد: برای اینکه نگاه بخشی و منطقه‌ای تاثیر کمتری بر بودجه سال آینده داشته باشد، نمایندگان مجلس در بررسی کلیات بودجه و ردیف‌هایی آن در کمیسیون تلفیق و صحن علنی با دقت و حساسیت بیشتری عمل خواهد کرد تا از نگاه بخشی و منطقه‌ای به بودجه جلوگیری کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر در بررسی بودجه احساس شود که اعمال نظر، قدرت یا لابی‌گری پیش آمده است به طور یقین در صحن علنی مجلس و هیئت رئیسه پیگیری خواهیم کرد و با آن برخورد خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارداشت: تلاش نمایندگان مجلس این است بودجه‌ای واقعی، عملیاتی و به دور از نگاه بخشی و منطقه‌ای تدوین و تصویب شود تا انتظار از سوی برخی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *