بجنورد| بسیج فقط در حد قلمرو و یک سازمان تعریف نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری صبح امروز در اجتماع بزرگ ۵ هزار نفری بسیجیان شهرستان بجنورد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اظهار داشت: امروز در جهان اسلامی خصوصاً در نظام جمهوری اسلامی نیازمند وحدت به عنوان یکی از شاخص‌های نظام اسلامی در برابر مستکبرین عالم هستیم.

وی با بیان اینکه بسیج تنها یک نهاد ساده نیست افزود: بسیج فقط در حد قلمرو و یک سازمان تعریف نمی‌شود بلکه بسیج یک فرهنگ و تفکر است. بسیج یک جریان فکری انقلابی، ریشه دار، عمیق و موثر است که به عنوان میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) شناخته می‌شود و در آن راهکارهای عبور از مشکلات، چالش‌ها و همچنین صدور انقلاب نیز تعبیه شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به این مطلب که اگر وجود نهاد مقدس بسیج و این جریان عظیم نبود با چالش‌های اساسی در نظام اسلامی مواجه می‌شدیم خاطرنشان کرد: در سال ۵۸ و قبل از شکل گیری انقلاب، مخالفین و مالکین نظام اسلامی و همچنین برخی از افراد سودجو به عمق تفکر بنیانگذار کبیر انقلاب در خصوص تاسیس بسیج بین برده بودند همواره شک و تردید ایجاد می‌کردند اما بسیج به عنوان مهم‌ترین، موثرترین و کارآمدترین نهاد در نظام اسلامی توسط امام خمینی (ره) معرفی شد.

جعفری غایت بسیج را آمادگی جامعه برای ظهور منجی عالم بشریت عنوان کرد و ادامه داد: در بین همه نقش آفرینی‌های دستگاه‌ها و نیروهای انتظامی نقش بسیج در همه عرصه‌ها بی بدیل است و این از ثمرات تدابیر امام خمینی (ره) است که به عمق این استراتژی عظیم پی برده بود.

وی با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی آمریکا، نظام‌سلطه و رژیم صهیونیستی و ایادی آنها را در مرزهای برخی از کشورها به زانو درآورده است، افزود: امروز تفکر بسیجی فراتر از مرزهای جغرافیایی عمل کرده چراکه فرهنگ بسیجی فرهنگ ایستادگی، مقاومت در برابر ظلم، تفکر بیداری اسلامی و دشمن شکنی تعریف می‌شود.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تشریح اهداف بسیج اذعان داشت: در روزهایی که گروه‌های ضد انقلاب در کشور ناامنی ایجاد کرده بودند این تفکر بسیجی بود که خط انقلاب را در مواجهه با مشکلات تثبیت کرد و پایه‌های حاکمیت دینی را محکم نمود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار بسیج در دوران دفاع مقدس افزود: علی‌رغم آگاهی مستشاران نظامی آمریکا در کشور از تجهیزات و امکانات نظامی جمهوری اسلامی اما آن‌ها از فداکاری و ازخود گذشتگی نیروهای بسیج غافل بودند به طوری که در آن زمان دشمن بسیج را حساب نکرد و نتیجه آن شکست و عقب نشینی بود لذا یکی از مهمترین عوامل پیروزی در دوران دفاع مقدس وجود تفکر انقلابی بسیج بود.

جعفری همچنین به دوران سازندگی بعد از دفاع مقدس توسط نیروهای نخبه و توانمند بسیج اشاره کرد: نظام بعد از التهابات دوران دفاع مقدس نیاز به سازندگی داشت و بسیج با جذب نخبگان و به خدمت گرفتن افراد متعهد و توانمند به این مهم پرداخت لذا کلید واژه عبور از مشکلات و چالشهای اساسی امروز تفکر بسیجی است.

وی با بیان اینکه وجدان خفته سازمان حقوق بشر در ارتباط با سایت های نظام سلطه در یمن بیدار نمی شود، خاطرنشان کرد: بسیجی به عنوان نیروی آماده و بدون هیچگونه توقع مالی برای خدمتگزاری به نظام اسلامی آماده است و امروز شاهد این هستیم که در مقابل دیدگان همه مردم مسلمان و غیرمسلمان استکبار جهانی حملات ناجوانمردانه به مجالس عروسی و بیمارستان‌ها داشته و وجدان خفته سازمان حقوق بشر بیدار نمی شود.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در پایان اضافه کرد: امروز تفکر بسیجی می‌تواند رژیم‌های وابسته به نظام سلطه از جمله آل سعود را به زانو درآورد چراکه با تفکر انقلابی بسیجی می‌توان جلوی اقدامات خبیثانه آن‌ها را گرفت.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *