پایگاه‌های مردمی مهمترین عامل بازدارندگی برای جمهوری اسلامی ایران هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه هدف امام(ره) از تشکیل بسیج حفظ هویت انقلاب و دستاوردهای آن بود اظهار داشت: با ایجاد یک نظام تربیتی صحیح در جامعه می‌توان برای دفاع از کشور و در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیروی لازم را تربیت کرد و هدف امام(ره) همین بود.

ریحانی با بیان اینکه در بسیاری از نظام‌های دنیا ظاهر انقلاب حفظ شده اما در واقع دچار مشکلات و انحرافاتی شده‌اند افزود: امروز یکی از مؤلفه‌‌های اقتدار نظامی ما پایگاه‌های مردمی است که یک بستر بازدارندگی محسوب می‌شود. 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: امروز دشمن از نیروی انسانی و تجهیزات ما بیم دارد اما پایگاه مردمی و حضور با صلابت و همیشگی مردم در تمام عرصه‌ها مهمترین عامل بازدارندگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

ریحانی با بیان اینکه بصیرت بخشی و روشنگری در لایه‌های مختلف جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: امروز دشمنان به دنبال انحراف و شبهه در اصل و راه انقلاب و اعتقادات مردمی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب در دنیا ریشه دوانده و شاخ و برگ‌های آن در کشورهای مختلف قابل مشاهده است، عنوان کرد: بخش زیادی از موفقیت‌های مقاومت در سوریه توسط ارتش‌های مردمی و بسیجیان و با تفکرات انقلابی شکل گرفت و در عراق نیز بدون تشکل‌های مردمی موفقیت حاصل نمی‌شد. 

ریحانی با بیان اینکه در زلزله سال گذشته بدون روحیه جهادی برخی از مسئولان امکان مدیریت و کنترل وضعیت وجود نداشت گفت: با استفاده از این روحیه جهادی اکنون بسیاری از منازل مردمی ساخته شده است. 

وی با اشاره به ضرورت روشنگری و تبیین حقایق به‌ویژه در مسائل سیاسی اظهار کرد: متأسفانه امروز دشمنان به دنبال این هستند که در ذهن مردم و مسئولان انقلابی تفکرات سکولاری و دیانت بدون سیاست ایجاد کنند و به دنبال ترویج این تفکر در بین جوانان هستند.

ریحانی با بیان اینکه بسیجیان در بعد امنیتی نقش مهمی دارند گفت: بسیجیان در دفاع مقدس، خلق مدافعان حرم، کنترل بسیاری از بحران‌های داخلی و منطقه‌ای، مبارزه با جریان‌های تجزیه ‌‌‌‌‌طلب و کمک به دولت برای سازندگی جهت رفع محرومیت در روستاها بسیار نقش داشته و دارد.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۴ هزار نفر در قالب اردوهای جهادی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه حضور فعال داشتند افزود: بسیج متعلق به انقلاب است و به هیچ حزبی وابستگی ندارد.

ریحانی با بیان اینکه برگزاری رزمایش‌‌ها عامل بازدارندگی برای کشور است گفت: امروز از جامعه مدیران انتظار اخلاق و معنویت، حضور در بطن مردم، داشتن روحیه پیش‌روندگی، دشمن‌شناسی و امر و به معروف و نهی از منکر می‌رود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *