وزیر امنیت سایبری که استفاده از رایانه را بلد نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، «یوشیتاکا ساکورادا» وزیر جدید امنیت سایبری ژاپن در اظهاراتی که حیرت همگانی را در پی داشته گفته هرگز در زندگیش از کامپیوتر استفاده نکرده است. او همچنین گفته که هرگز با کیبورد تایپ نکرده است.

وزیر جدید امنیت سایبری ژاپن که ۶۸ سال سن دارد به قانونگذاران ژاپنی گفت: «از ۲۵ سالگی و از زمانی که مستقل شدم، برای کارهایم به کارکنان و منشی‌هایم دستور داده‌ام و هرگز از رایانه استفاده نکرده‌ام.»

ساکورادا ماه گذشته و در جریان ترمیم کابییه از سوی شینزو آبه نخست وزیر بعنوان وزیر امنیت سایبری انتخاب شد. او همچنین مدیریت بازی های المپیک وپارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز برعهده دارد.

دستپاچگی این وزیر هنگامی که تلاش داشت به سوال نمایندگان پارلمان درباره استفاده از USB در نیروگاه‌های هسته‌ای پاسخ دهد نیز باعث شگفتی نمایندگان شد.

ماساتو ایمه نماینده جناح اپوزیسیون پارلمان ژاپن در این ارتباط گفت: «باورکردنی نیست کسی که رایانه را لمس نکرده است مسئول سیاست‌های سایبری است.»

این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی موضوع طنز و انتقاد شده است. یک کاربر توئیتر نوشته است: «اگر هکری وزیر را هدف قرار دهد نمی تواند هیچ اطلاعاتی از او بدزدد. در واقع این قدرتمندترین نوع امنیت است.»

با این حال این تنها واکنش حیرت آور وزیر جدید نیست، ماه گذشته او به روزنامه‌نگاران گفت که از برنامه ملاقات با وزیر ورزش کره شمالی در توکیو آگاه نیست. با این حال وی بعد سریعا با کمک دستیارانش سخنش را اصلاح کرد و گفت بله چنین برنامه ای وجود دارد.

وی همچنین در سال ۲۰۱۶ درباره مجبور کردن زنان به فاحشگی توسط ارتش ژاپن در دوران جنگ جهانی دوم گفته بود که این زنان «فاحشه های دوران اشغال» بودند، موضوعی که انتقادات زیادی علیه او را باعث شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *