مراسم ستاد فرهنگی اربعین در راستای شعار «حب الحسین یجمعنا» است

علی اکبر مداحی مسئول کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره این کمیته گفت: کمیته مراسم ستاد اربعین در ۴۰ موکب برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌کند. این کمیته ۴ سال است که تشکیل شده و در ۳ سال اخیر من خدمتگزار این مراسم بوده‌ام.

او ادامه داد: کار کمیته با برگزاری مراسم در موکب‌های ایرانی در طول مسیر نجف تا کربلا و شهرهای نجف و کربلا از ده روز قبل از اربعین آغاز می‌شود و تا اربعین کار خود را ادامه می‌دهد. این مراسم هر روز از طریق شبکه‌های فضای مجازی به زائران اطلاع‌رسانی می‌شود.

مداحی اظهار کرد: طی این سال‌ها از علمای برجسته و مداحان طراز اول کشور برای برگزاری این مراسم در موکب‌ها استفاده شده است. دعای کمیل، دعای ندبه و زیارت اربعین جزو مراسم شاخص کمیته ستاد برگزاری مراسم اربعین است. امسال هم همانند سال‌های گذشته زیارت اربعین حدود ساعت ۱۱ با مداحی حاج محمدرضا طاهری در بین‌الحرمین برگزار خواهد شد.

او افزود: همچنین در روز اربعین دسته عزاداری از موکب احباب‌الرضا علیه‌السلام مرکزی، جنب کنسولگری سابق ایران در شهر کربلا با مداحی برادران حاج صادق آهنگران، حاج سعید حدادیان و حاج مهدی رسولی به طرف حرم اباعبدالله حرکت می‌کند.

مسئول کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین بیان کرد: هدف از تشکیل این کمیته و برگزاری مراسم، ایجاد بصیرت و تقویت همدلی بین زائران است. مراسم امسال در راستای شعار «حب‌الحسین یجمعنا» قدم برداشته و با توجه به نقشه دشمنان اسلام به ایجاد وحدت و برادری بین مردم ایران و عراق تاکید دارد.

او درباره هزینه‌های این ستاد گفت: هزینه این ستاد توسط خود زائران تامین می‌شود و تمام تلاش ما این است که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود بهترین بهره‌برداری فرهنگی از هزینه‌ها در راستای بهتر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی انجام شود.

مداحی در پایان اظهار کرد: زائران ایرانی می‌توانند با پیوستن به شبکه‌های مجازی این کمیته هر روزه از زمان برگزاری مراسم در مسیر نجف تا کربلا و همچنین مراسمی که در شهر‌های نجف و کربلا با حضور علما و مداحان اهل بیت برگزار می‌شود، مطلع شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *