اربعین حسینی| ارسال روزانه ۱۰ تانکر آب برای استفاده زائران در موکب‌های کشور عراق

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مرز شلمچه، محمد نظارت امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند مانند هرسال داربست‌هایی را در نقطه صفر مرزی به‌منظور افزایش نظم در ترددها قرار داده است.

وی بابیان اینکه روشنایی و برق در مرز عراق نیز توسط سازمان آب و برق خوزستان انجام شد، عنوان کرد: با توجه به تردد شبانه‌روزی مردم در مرز شلمچه و عزیمت آن‌ها به زیارت اربعین حسینی لزوم روشن‌سازی این مسیر احساس شد و به همین دلیل اقدام به تقویت روشنایی در مسیر زائران در عراق کردیم.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: در برخی مناطق تجهیزات موردنیاز برای تکمیل برق این منطقه توسط سازمان منطقه آزاد اروند خریداری شد.

وی افزود: یک دستگاه لجن کش نیز روزانه آماده حرکت به سمت عراق است و به‌طور متوسط ۱۰ تانکر آب در روز برای استفاده مواکب و زائران به کشور عراق می‌فرستیم و روزانه تعدادی یخ  نیز در اختیار مواکب قرار می‌دهیم.

نظارت گفت: ۲۰ دروازه برای چک کردن مدارک زائران در مرز عراق قراردادیم که نیروهای عراقی در آن مستقرشده‌اند و به‌تناسب آن نیز به میزان لازم داربست قرار داده‌شده است.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند اعلام کرد: داربست‌هایی نیز در طرف ایرانی مرز زده‌شده و بیش از ۴۵ دروازه در مسیر پایانه شلمچه در ایران قرار داده‌شده است.

وی گفت: استقرار نیروهای نظامی، انتظامی گذرنامه و راهور بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند قرارداده شده است و حدود ۸ یگان از سازمان خدمات می‌گیرد که شامل هنگ مرزی، پلیس راهور، نیروهای انتظامی، امنیتی، یک قرارگاه، مرزبانی و سپاه خرمشهر می‌شود.

نظارت عنوان کرد: یک جاده در حال احداث را نیز در دستور کار داریم تا مسیر جاده اربعین از سال آینده تغییر کند و مسیر تجاری از مسیر مسافری مجزا شود.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: خدمات و امکاناتی را نیز به صداوسیما ارائه می‌کنیم و مجموعاً مسیرهایی که به منطقه ۵۵ هکتاری منتهی می‌شود بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند است و خدمات روزانه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *