همدان با برگزاری رویدادهایی در سال ۲۰۱۸ نقش ملی و بین‌المللی ایفا می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمودرضا عراقی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی با اشاره به اینکه همدان در حال رسیدن به جایگاه در خور شأنش است و اما در بخش نرم‌افزاری گردشگری استان کم کار شده بود، اظهار داشت: اغلب اعتبارات استانی و بخش خصوصی در جهت مسائل سخت افزاری صرف می‌شد اما مهم‌ترین موضوع یعنی شناساندن همدان به جهان مورد غفلت واقع شده بود.

وی با بیان اینکه با تمهیدات دولت و سازمان میراث فرهنگی، همدان در حال معرفی شدن به ایران و جهان است که افزایش حضور گردشگران و مسافران در همدان حاصل اقدامات متعدد است، افزود:  همدان در جایگاهی ویژه‌ای قرار گرفته که نقش ملی و بین‌المللی ایفا می‌کند.

عراقی با تأکید بر اینکه برگزاری رویدادهای متعدد و بازتاب اخبار این رویدادها در سایت‌ها از روش‌های معرفی همدان به ایران و جهان است، تصریح کرد: ایران در سال ۲۰۱۸ میزبانی ۳ رویداد مهم بین‌المللی را به عهده دارد که میزبانی دو رویداد همدان پایتخت گردشگری آسیا و چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری به عهده همدان است.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه کنفرانس ۳ روزه رویداد همدان پایتخت گردشگری آسیا تنها یک قسمت از برنامه‌های ۲۰۱۸ است و همدان تا پایان این سال افتخار عنوان پایتخت گردشگری را دارد، بیان کرد: در چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری شرکت‌های بزرگ گردشگری با حضور در همدان مراوداتی با گردشگران خواهند داشت.

عراقی با بیان اینکه ۱۵ شرکت ایرانی عضو سازمان جهانی گردشگری هستند که ۲ شرکت سیاحتی علیصدر و تله‌کابین گنجنامه مختص همدان است، تصریح کرد: شرکت سیاحتی علیصدر در سال ۹۶ عضو هیأت رئیسه سازمان جهانی گردشگری شد که با توجه به اهمیت این موضوع میزبانی چهلمین نشست اعضای سازمان به همدان واگذار شد.

وی تأکید کرد: همدان با برگزاری این رویدادها نقش ملی و بین‌المللی ایفا می‌کند که در کنار عناوینی نظیر همدان پایتخت گردشگری آسیا و همدان پایتخت تاریخ و تمدن، برگزاری این رویدادها اقدام عملی است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *