وزیر راه و شهرسازی: احداث "راه‌آهن همدان به سنندج" سرعت گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان کردستان از پروژه راه‌آهن همدان به سنندج نیز بازدید کرد.

عباس آخوندی در این بازدید اظهار داشت: در سفر یک‌روزه به کردستان بازدیدهای متعددی از پروژه‌های در دست احداث در بخش جاده، حمل‌ونقل، راه‌آهن و بازآفرینی شهری داشتم و در مجموع روند پیشرفت پروژە‌های در دست اجرا و مهم استان رضایت‌بخش است.

وی با بیان اینکه کریدور شمال به جنوب یکی از پروژه‌های اساسی حوزه راه در این استان است، گفت: ۳۲۰ کیلومتر از این بزرگراه در کردستان واقع شده که هم‌اکنون ۱۴۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۸۵ کیلومتر دیگر آن به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به مسیر شرق به غرب استان در بخش راه تصریح کرد: گردنه صلوات‌آباد سنندج به‌طول ۲۰ کیلومتر در دست ساخت است و می‌تواند نقش مهمی در تسهیل ترافیک و آسایش مردم ایفا کند.

وی با اشاره به پیشرفت قابل قبول در محور جدید “سنندج-مریوان” اضافه کرد: امسال ۸۵ میلیارد تومان اعتبار به جاده سنندج به مریوان تخصیص یافت و قطعاً با اتمام پروژه‌های راه‌سازی مسیر توسعه در کردستان هموارتر می‌شود.

آخوندی با اشاره به آغاز طرح بازآفرینی شهری در کردستان، افزود: در مجموع اجرای طرح بازآفرینی شهری با استقبال مردم روبه‌رو شده و در آینده می‌تواند نقش به‌سزایی در جذب گردشگر و بهبود فضای شهری ایفا کند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پروژه راه‌آهن همدان-سنندج خاطر نشان کرد: در سال گذشته با دستور رئیس جمهور، احداث راه‌آهن همدان به سنندج سرعت گرفته و هم‌اکنون نیز این پروژه در سه قطعه به پیمانکاران واگذار شده و از سرعت قابل قبولی برخوردار است.

“راه‌آهن همدان به سنندج” ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار کردستان نیز در این بازدید اظهار داشت: امروز وزیر راه و شهرسازی در سفر به کردستان بازدیدهای متعددی از پروژه‌های مهم و حیاتی استان در بخش راه و حمل و‌ نقل داشتند.

بهمن مرادنیا افزود: آغاز تعیین مسیر کنار گذر شرقی شهر سنندج، بازدید از طرح بازآفرینی شهری، تامین قیر برای شهرداری‌ها و تزریق ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق با دستور رئیس جمهور به پروژه‌های راه‌سازی کردستان از جمله کریدور شمال به جنوب از جمله دستاوردهای این سفر بود.

وی با اشاره به ضرورت اتمام پروژه راه‌آهن همدان به سنندج گفت: این پروژه در سه قطعه در حال ساخت است و مجموعاً ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم در کم‌ترین زمان ممکن، قطار به سنندج برسد.

استاندار کردستان تصریح کرد: در پلن قبلی ایستگاه راه‌آهن در گردنه صلوات‌آباد جانمایی شده بود اما ۴۵ کیلومتر دیگر به مسیر راه‌آهن اضافه شده و ایستگاه به داخل شهر سنندج منتقل می‌شود که خود این کار ۷۰ میلیارد تومان به هزینه راه‌آهن اضافه کرده است.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *