تبریز|آل‌هاشم: ‌۱۵ میلیون نفر در معرض خطرات طوفان نمکی ‌دریاچه ارومیه قرار دارند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در دیدار با وزیر نیرو با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب و انرژی اظهار داشت: به دلیل اهمیت این موضوع، هر هفته در خطبه‌های نماز جمعه توصیه‌هایی مطرح می‌شود.

وی تسریع در انتقال آب ارس به تبریز را مورد تاکید قرار داد و ‌افزود: شهرک‌های اطراف تبریز علی رغم استفاده از تمام ظرفیت منابع موجود، در روزهای گرم سال، مصرف آب افزایش می‌یابد و برخی شهرک‌ها با مشکل مواجه می‌شوند که با اتمام این خط انتقال، مشکل آب این مناطق حل خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به اجرای پروژه‌های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه توسط وزارت نیرو، گفت: می دانیم که مشکل تخصیص اعتبارات دارید ولی خشک شدن دریاچه ارومیه در آینده، مشکلی جدی برای شمالغرب خواهد بود و شاید ۱۵ میلیون نفر از شمالغرب با طوفان نمک و… در معرض خطر باشد.

وی احیای دریاچه ارومیه را نیازمند عنایت ویژه دولت و تخصیص به موقع اعتبارات طرح‌ها برای تکمیل پروژه‌های دریاچه ارومیه دانست و گفت: وزارت نیرو و سازمان حفاظت از محیط زیست باید با تمام توان در این مسئله به میدان بیایند و طرح‌ها را به اتمام برسانند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *