فلسطین| ضرب و شتم سرنشینان کشتی "شکستن محاصره" توسط صهیونیست‌ها

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل ار رسانه‌های فلسطینی، کمیته بین‌المللی شکستن محاصره نوار غزه درباره سلامتی فعالانی که در کشتی شکستن محاصره حضور داشتند، ابراز نگرانی کرد.

رژیم صهیونیستی دو روز قبل کشتی شکستن محاصره غزه را توقیف و سرنشینان این کشتی را که به منظور اعلام همبستگی خود با مردم غزه سوار بر این کشتی شده بودند، به زندان “غیفون” در بندر أسدود منتقل کرد و این فعالان که تعدادشان ۲۱ نفر و از اتباع ۱۵ کشور هستند، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

زاهر بیراوی رئیس کمیته بین‌المللی شکستن محاصره گفت که برخی از فعالان خون‌هایی را بر روی این کشتی که توسط اشغالگران توقیف شد مشاهده کرده‌اند.

وی افزود: این اطلاعات دروغ بودن اظهارات رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه بازداشت فعالان به صورت صلح‌آمیز صورت گرفت و آن‌ها مورد آزار و اذیت قرار نگرفتند را رد می‌کند.

بیراوی، اسرائیل را مسئول کامل حفظ جان فعالان مسالمت‌جو دانست و گفت که این رژیم باید فورا این فعالان را آزاد و مجروحان را مداوا کند.

رئیس کمیته بین‌المللی شکستن محاصره تاکید کرد که از اسرائیل به دلیل حمله به کشتی شکستن محاصره و توقیف آن در آب‌های بین‌المللی شکایت می‌شود.

نیروی دریایی رژیم صهیونیستی کشتی شکستن محاصره غزه را در ۶۰ مایلی سواحل غزه توقیف کرد.

این رژیم سه هفته قبل نیز کشتی آزادی۲ را همراه با سرنشینانش که شماری از بیماران و دانشجویان فلسطینی بودند، توقیف کرد.

گفتنی است که کشتی آزادی۱ نیز دو ماه قبل از بندر غزه راه افتاد و پس از طی چندین کیلومتر توسط رژیم صهیونیستی توقیف شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *