سمنان| توسعه هر هکتار کشت گلخانه‌ای ۲۰ نفر را صاحب شغل می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌اشرف منصوری بعدازظهر امروز در نشستی با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: با توسعه کشت گلخانه‌ای در استان سمنان می‌توان در رونق بخشی به اقتصاد و اشتغال کشور نیز کمک شایانی کرد.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت محصولات در فضای باز بیش از سطح زیر کشت درکشت‌های گلخانه‌ای است افزود: با توسعه کشت گلخانه‌ای میزان مساحت زیر کشت در فضای گلخانه‌ای به ۱۰ درصد مساحت اراضی که زیر کشت فضای باز می‌روند کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با تأکید بر اینکه تأمین زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشت گلخانه‌ای در سراسر کشور در دستور کار است تصریح کرد: برای مثال درکشت صیفی‌جات در فضای باز در زمینی به مساحت ۴۵۰ هزار هکتار برای کشت گلخانه‌ای برای تولید همان میزان محصولی که در فضای بازتولید می‌شود نیازمند ۴۵ هکتار زمین است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه کشت گلخانه‌ای در توسعه اقتصادی و اشتغال کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه اشتغال خوبی را می‌توانیم در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای ایجاد کنیم و تاکنون هیچ فعالیت کشاورزی نتوانسته به‌اندازه کشت گلخانه‌ای اشتغال ایجاد کند.

منصوری با بیان اینکه هر یک هکتار کشت گلخانه‌ای ۲۰ نفر را در کشور صاحب شغل می‌کند اضافه کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای نقش مؤثری در رفع معضل بیکاری و کاهش نرخ آن در کشور دارد.

وی در پایان به مسئله کمبود آب اشاره‌ای کرد و ابراز داشت: افزایش میزان بهره‌وری از آب و ارتقای سطح کیفی محصولات از دیگر مزایای مهم کشت‌های گلخانه‌ای است.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *