اجرای ۵۵ برنامه ویژه وزارت صنعت برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا رحمانی در آیین تجلیل از صنعتگران برتر مازندران از اجرای ۵۵برنامه ویژه از سوی این وزارتخانه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور از امسال خبر داد و اظهارداشت: وزارت صنعت برای امسال ۲۵ مورد از این برنامه هاشامل انبارداری ، حمل و نقل و راه آهن را هدفگذاری کرده است و مابقی برنامه ها را در ۲ سال آینده اجرایی می کند .

به گفته وی برای اجرای برنامه های ویژه از مدتها قبل مشکلات بخش های مختلف از جمله بخش نساجی ، مواد غذایی ، خودرو و قطعات آن ، لوازم خانگی و بخش های دیگر رصد و بررسی شد .

رحمانی نداشتن امکانات لجستیک ، فرسوده بودن ماشین آلات و تجهیزات و واردات را بخشی از مشکلاتی نام برد که واحدهای صنعتی کشور با آن درگیر هستند.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشور از سیاست امسال وزارت صنعت برای کنترل و مقابله با واردات خبرداد و افزود: در راستای اجرای برنامه های ویژه وزارت صنعت ، این وزارتخاته ۱۰ میلیارد دلار از واردات کشور را داخلی سازی می کند .

وی همچنین بیان کرد : همسو با این اقدام از ماه قبل وزارت صنعت ، واردات بیش از یک هزار و ۳۰۰ قلم کالا را ممنوع کرده است .

براساس آمار وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، هفت هزار قلم کالای وارداتی به کشورمان تعرفه وارداتی دارند .

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشور هچنین از برنامه امسال این وزارتخانه برای رفع مشکل لجستیک وانجام اقداماتی برای نوسازی ماشین آلات حمل و نقل خبر داد و افزود : بیش از ۲۰ هزار از این نوع ماشین ها نوسازی می شوند .

به گفته رحمانی نوسازی صنایع و صنوف براساس نیازهای هر استان کشور انجام می شود تا مشکلی از مشکلات این بخش برطرف شود .

وی با اشاره به اینکه کشور در برهه زمان فعلی با یکسری مشکلات در حوزه مسائل مالی مواجه است ، ادامه داد : باید از توان و ظرفیت مردمی برای خروج از این مسائل استفاده کرد .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران نیز در این مراسم با اشاره به افزایش سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای صنعتی در مازندران در دولت تدبیر و امید گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری صنعتی در این استان سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان بود که اکنون به ۹۰۰ میلیارد تومان رسید .

محمد محمدپور عمران‌ از برنامه ریزی برای حذف صدور مجوز واحدهای صنعتی اشباع شده خبر داد و افزود : دراین ارتباط در سه ماهه نخست امسال ۳۰ درصد کاهش صدور مجوز داشتیم .

بر اساس آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران ، سهم اشتغال ثبت شده در بخش صنعت استان مازندران به ۲۸ و نیم درصد رسید که نسبت به سال های گذشته حدود یک درصد افزایش نشان می دهد .

میزان اشتغال صنعتی جدید ایجاد شده دریک سال اخیر در استان ۱۲ هزار نفر است.

بر اساس آمارهای رسمی ، میزان اشتغال بخش صنعت در مازندران به استناد پروانه های صادر شده ۶۱ هزار و ۵۱۱ نفر و اشتغال واقعی آنها ۵۸ هزار و ۶۱ نفر اعلام شده است .

 انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *