عضو کمیسیون عمران مجلس: رکود مسکن ۶ساله شد؛ مشاوران املاک نقش واقعی خود را ایفا نمی‌‌کنند

حمید بنایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: متأسفانه ما هم اکنون شاهد بروز بحران در حوزه مسکن هستیم و در همین زمینه اعضای کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، جلساتی را با وزارت راه و شهرسازی داشته‌اند و متأسفانه با وجود صحبت‌های خوب صورت گرفته جواب درستی به ما داده نشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مسکن مهر در حال تمام شدن بوده و طرح مسکن اجتماعی نیز ناقص باقی مانده است، خاطرنشان کرد: با همه این اوصاف هنوز هم مشکلات در حوزه مسکن بسیار زیاد هستند که باید به آنها رسیدگی شود و دولت نباید از زیر آنها شانه خالی کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: در حوزه اجاره بها هم باید این را گفت که مشاوران املاک باید بتوانند نقش کارشناس را ایفا کرده و قیمت‌های کاذب را پایین بیاورند اما در این بین شاهد هستیم که این اتفاق رخ نداده و آنها تنها به گفته موجران اکتفا می‌کنند.

بنایی با اشاره به برخی از تشویق‌هایی که برای تحرک بازار مسکن در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: این اقدامات به هیچ عنوان کافی نیست و متأسفانه باید گفت که بانک مسکن هم اقدامات خود را به خوبی انجام نمی‌دهد علاوه بر اینکه با وجود سپرد‌ه‌گذاری افراد؛ قیمت وام بسیار پایین است.

وی ادامه داد: سیاست دولت در این زمینه به هیچ عنوان کامل نیست و با اینکه سالانه بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد باید در کشور ساخته شود هم اکنون این فعالیت با رکود کامل روبه‌رو شده و وارد سال پنجم و ششم راکد بودن خود شده است.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *