آغاز لیگ برتر فوتسال در غیاب بزرگان/ رقابت اصلی بین قهرمانان پیشین برای فتح جام

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیگ برتر فوتسال پس از وقفه‌ای حدوداً شش ماهه، عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری یک مسابقه آغاز می‌شود، مسابقاتی که این فصل از لحاظ ساختاری دچار تغییر شده و تیم‌های برتر این بازی‌ها پس از پایان هفته بیست‌وششم، در دیدارهای پلی‌آف به مصاف هم می‌روند. این تغییرات به دلیل اعتراض باشگاه‌ها به خاطر کوتاه بودن مسابقات صورت گرفت.

با نگاهی به تیم‌های امسال لیگ برتر، می‌توان از گیتی پسند و مس سونگون به‌عنوان مدعیان اصلی قهرمانی نام برد. سرخپوشان اصفهانی با سرمربیگری رضا لک و جذب بازیکنانی چون مهدی جاوید، افشین کاظمی و مهران عالیقدر، تیمی پُرستاره در اختیار دارند و به فکر تکرار قهرمانی دو فصل پیش هستند. گیتی پسند بیشتر بازیکنان تأسیسات دریاییِ منحل شده را جذب کرده و مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود. مس هم  مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر محسوب می‌شود و با وجود اینکه تمرکز اصلی خود را بر رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا گذاشته، رقیب اصلی گیتی پسند برای کسب مقام قهرمانی به شمار می‌رود.

تأسیسات دریایی هم که می‌توانست یکی از مدعیان این فصل لقب بگیرد، منحل و پارسیان شهر قدس جایگزین این تیم شد. به نظر می‌رسد پارسیان به همراه ارژن، شهرداری ساوه، مقاومت قرچک و آذرخش بندرعباس، تیم‌هایی باشند که امسال هم تنها برای فرار از سقوط به لیگ دسته اول می‌جنگند. سن‌ایچ ساوه و اهورا بهبهان نیز تیم‌های تازه وارد لیگ امسال هستند و قصد حفظ سهمیه لیگ برتری خود را دارند.

یکی از نکات قابل توجه لیگ امسال، غیبت بازیکنان و مربیان تأثیرگذار فوتسال مانند وحید شمسایی، حسین شمس و علی‌اصغر حسن‌زاده است. شمسایی در سالیان گذشته در قالب بازیکن یا بازیکن – مربی در لیگ برتر فوتسال حضور داشت، اما با انحلال تأسیسات دریایی، امسال با هیچ تیمی قرارداد نبست. حسین شمس هم فصل گذشته و به مدت نیم‌فصل به لیگ برتر بازگشت که او هم امسال هدایت تیمی را بر عهده ندارد. حسن‌زاده هم پس از اینکه با دست رد مدیران باشگاه گیتی پسند مواجه شد،‌ هنوز برای لیگ برتر با تیمی توافق نکرده است و تنها در پیکارهای قهرمانی باشگاه‌های آسیا برای مس سونگون به میدان می‌رود.

برنامه هفته نخست مسابقات لیگ برتر فوتسال در سال ۹۷ به شرح زیر است:

پنجشنبه – ۹۷/۴/۱۴، ساعت ۱۸
فرش‌آرای مشهد – شهروند ساری، سالن شهید بهشتی مشهد

جمعه – ۹۷/۴/۱۵، ساعت ۱۸
پارسیان شهر قدس – مس سونگون ورزقان، سالن دانشگاه آزاد تهران
آذرخش بندرعباس – لبنیات ارژن شیراز، سالن فجر بندرعباس
گیتی پسند اصفهان – مقاوت البرز، سالن پیروزی اصفهان
مقاومت قرچک – شرکت ملی حفاری ایران، سالن شهدای هفتم تیر قرچک
سن‌ایچ ساوه – اهورا بهبهان، سالن فجر ساوه

شنبه – ۹۷/۴/۱۶، ساعت ۱۸
شهرداری ساوه – سوهان محمد سیمای قم، سالن فجر ساوه

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *