استان مرکزی رتبه ۱۰ تا ۱۲ شاخص‌های متوازن را دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمد حسینی در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی اظهار داشت: در اراتباط با طرح جامع سلامت، ما به خوبی صحبت کرده و ضرورت‌ها را معرفی می‌کنیم اما در عمل به خوبی ظاهر نمی‌شویم و میان صحبت و عمل ما فاصله وجود دارد.

وی افزود: گاهی اوقات نمایندگان مباحثی را مطرح کرده و در ذهن خود آن را تصویب می‌کنند، اما آنچه که در قوانین نوشته و توسط مدیران اجرا می‌شود با انتظارات نمایندگان فاصله دارد، در نتیجه باید دقت لازم را داشته باشیم که در الفاظ برنامه‌  وجود دارد و باید زمان اجرا و الزامات عدم اجرای آن مشخص باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ارتباط با موضوع آبرسانی و آبیاری تحت فشار سازمان برنامه و بودجه مکلف است که تمام اعتبارات این دو بند را در سه ماهه نخست سال به شکل کامل تخصیص دهد.

حسینی بیان کرد: اگر این اقدام شکل نگرفته گزارش لازم باید توسط مدیران مربوطه ارائه شده تا پیگیری لازم را انجام دهیم و مورد پذیرش نیست که اعتبار آن موجود باشد اما در آخر سال پرداخت شود، این در حالی است که هدف ما این بود که در سه ماهه نخست یک اقدام عملیاتی انجام شود.

وی ادامه داد: باید بتوان افزایش اعتبارات برای استان را ایجاد کنیم که در این راستا نیاز است با تغییر شاخص‌ها در راستای اخذ اعتبارات ملی برای استان گام‌های مؤثری در ارتباط با توسعه و امتیازات بیشتر با توجه به جمعیت و وسعت استان برداشته شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استان مرکزی در ارتباط با شاخص‌های متوازن رتبه ۱۰ تا ۱۲ کشور را به خود اختصاص داده است و اگر به عنوان شاخص اصلی تنها جمعیت و وسعت در نظر گرفته شود در نتیجه شرایط ما در استان مرکزی از شرایط کنونی بدتر بوده و سهم ما از اعتبارات ملی پایین‌تراست.

حسینی خاطرنشان کرد: در جلسه سران سه قوه مصوب و ابلاغ شد که دستگاه‌های نظارتی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی حق ندارند تا انتهای عملیات اجرایی هیچگونه دخالتی را در عملیات اجرا انجام دهند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *