۱۰ میلیارد تومان برای مرمت پاسگاه‌های مرزی آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاه اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: براساس مصوبه هیئت دولت در ۲۲ اردیبهشت ماه امسال مبلغ پنج میلیون برای کمک بلاعوض به هر یک از خانوادگان جانباختگان زلزله در نظر گرفته شده است که با احتساب حدود ۶۲۰ نفر، این‌ مبلغ حدود سه ‌میلیارد و صد میلیون تومان است و در گذشته نیز هلال‌احمر از محل منابع خود پنج میلیون تومان به هر یک از این خانواده‌های سوگوار کمک بلاعوض پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت وارده به ۲۱ شهرداری در مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است عنوان کرد: ۱۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت و مرمت پاسگاه‌های مرزی نظامی و انتظامی استان در حادثه زلزله در نظر گرفته شده است.

بازوند گفت: ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مرحله اول، برای بازسازی تأسیسات زیربنایی خسارت‌دیده مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است گفت: برنامه‌های ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران‌های احتمالی آتش‌سوزی، برنامه‌های قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه اولویت اول در موضوع آتش‌سوزی پیشگیری است که نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش دارد بیان کرد: ‌مدیران از ظرفیت‌های آموزش و پرورش، رسانه ملی و فصای مجازی برای این موضوع استفاده کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی برای استفاده از ظرفیت افراد بومی در مقابله با آتش سوزی‌ها، از ظرفیت دهیاری‌ها و‌ عشایر مناطق استفاده کنند گفت: هم‌اکنون یکی از مهمترین دغدغه‌های سمن‌ها در عرصه مسائل اجتماعی، حوزه صیانت از محیط زیست است و از ظرفیت سمن‌ها باید برای فرهنگ‌سازی در این زمینه استفاده شود.

بازوند گفت: ارتش، سپاه و بسیج بواسطه انسجام سازمانی حاکم بر آنها، در مواقع بحرانی به خوبی ایفای نقش کرده‌اند که نمونه بارز این موضوع، حضور به موقع آنها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان بود.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *