اهواز|مرز چذابه فاقد زیرساخت‌های اولیه صادرات است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، علی بحرینی مقدم امروز در جلسه تکریم و معارفه ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز اظهار داشت: خوزستان منبع غنی از ظرفیت‌های اقتصادی است به طوری که با در نظر گرفتن درآمدهای نفتی دومین و بدون درآمدهای نفتی چهارمین استانی است که در اقتصاد کشور نقش بی بدیلی دارد.

وی از رشد صادرات غیرنفتی از خوزستان به عراق خبر داد و گفت: خوزستان سال گذشته بیش از ۱٫۹ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی به کشور عراق داشته هرچند که نیاز کشور عراق و پتانسیل موجود بیشتر از این عدد و رقم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: گمرک خوزستان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری فعالیت‌های خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق و حمایت از کالای ایرانی داشته است.

وی با بیان اینکه در زمینه قاچاق همچنان در میانه راه هستیم، عنوان کرد: جلوگیری از قاچاق و حمایت از کالای ایرانی نیازمند حمایت همه جانبه تمامی دستگاه‌های استان است.

بحرینی اشتغال را یکی از بزرگترین چالش‌ها دانست و گفت: بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال فراگیر و روستایی اختصاص داده شده و امسال باید یک میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی افزود: گمرک دزفول راه اندازی شد و در زمینه پایانه صادراتی شهرستان‌های شمال استان در دزفول و اندیمشک کارهای خوبی انجام شده است، هفته گذشته نیز طرح صدور مجوز مرز هوایی دزفول را در شورای عالی امنیت ملی مطرح و امیدواریم بتوانیم محصولات کشاورزی را در کمترین زمان ممکن به روسیه حمل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از دو طرح اقتصادی برای استان خوزستان خبر داد و عنوان کرد: آزاد بودن اقتصاد و تقویت مزیت‌ها، تولیدات و توانمندی‌ها از جمله طرح‌های اقتصادی هستند که پیگیری آنها با توجه به ظرفیت‌های استان بسیار مناسب هستند‌.

وی نسبت به زیرساخت‌های موجود در گمرک گلایه کرد و گفت: در مرز چذابه هنوز گارد گمرک مستقر نشده و این یعنی زیرساخت‌های اولیه برای صادرات را نداریم.

انتهای پیام/ش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *