آذربایجان شرقی| طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرستان مراغه اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، حمید شکری در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی که با حضور صاحبان این واحدها در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: برخی از واحدهای تولیدی مربوط به بخش کشاورزی در این شهرستان در نزدیکی واحدهای مسکونی ایجادشده و ضروری است برنامه‌ریزی لازم برای انتقال این واحدها به شهرک صنعتی انجام شود.

وی افزود: در بررسی‌های انجام‌شده از سوی کارشناسان فرمانداری و شهرداری این شهرستان برخی از واحدهای تولیدی هم چون سبدسازی و واحدهای تولیدی در نزدیکی واحدهای مسکونی سکونتگاه‌هایغیررسمی ایجاد شده است و این امر موجب نارضایتی در بین ساکنان این منطقه قرارگرفته و براساس قانون باید واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی فعالیت داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تأکید بر ضرورت توسعه فراگیر شهرک صنعتی، اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال در این شهرستان باید برنامه‌ریزی لازم برای توسعه فراگیر شهرک صنعتی در این شهرستان انجام شود.

وی ادامه داد: جلسه‌های رفع موانع تولید در این شهرستان با حضور کارشناسان و صاحبان واحدهای تولیدی مشکل‌داربه‌صورت منظم در فرمانداری این شهرستان برگزار و مصوبات لازم برای حل مشکلات این واحدهاانجام شده است.

شکری اضافه کرد: براساس دستورالعمل ارسالی قوه قضاییه به دادگستری‌هایاستان‌ها خط تولید هیچ یک از واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل بدهی تعطیل نخواهد شد و ضروری است بانک‌ها نیز همکاری لازم را در این باره داشته باشند.

وی تصریح کرد: ضروری است راه‌کارهای عملی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در این شهرستان از سوی ادارات مربوطه ارائه و عملی شود.

فرماندار مراغه در ادامه با تأکیدبر انتقالواحدهای تولیدی به شهرک صنعتی، گفت: کلیهواحدهای تولیدی که در مناطق سکونتگاه‌هایغیررسمیایجادشده است و موجب ایجاد برخی آلودگی‌هاشده‌اند باید شهرداری ضمن صدور اخطاریه‌های لازم به این واحدها اقدامات لازم را برای انتقال این واحدها به شهرک صنعتی شهرستان انجام دهند.

وی اظهار کردساخت‌وسازهای غیرمجاز و عدم کنترل آن در گذشته موجب ایجاد سکونتگاه‌هایغیر رسمی در این شهرستان شده و دولت در سیاست‌های جدید خود طرح ساماندهی سکونتگاه‌هایغیر رسمی را در کشور اجرایی خواهد کرد.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *