کرج| برنامه تفسیر و حفظ قرآن کریم در ایام ماه رمضان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت الاسلام حسین مهدیان بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره ویژه برنامه‌های ضیافت الهی ماه مبارک رمضان که در سالن جلسات اداره کل اوقاف شهرستان کرج برگزار شد،  اظهار داشت: ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان با عنوان ضیافت الهی در سراسر کشور در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برپایی خیمه‌های معرفت که با حضور کارشناسان دینی و فرهنگی در غرفه‌های متفاوت برگزار می‌شود، افزود: برپایی نماز جماعت  در ۱۰ بقعه متبرکه که در  ۵ بقعه آن خیمه معرفت هم برگزار می‌شود از دیگر برنامه‌ها است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج با  بیان اینکه برنامه جشن ضیافت هر شب ساعت ۱۰ با مسابقات فرهنگی و اعتقادی در بقاع متبرکه برگزار می‌شود،  گفت: مراسم جزءخوانی در بقاع متبرکه و برگزاری محافل انس با قرآن از صدا و سیما به صورت مستقیم پخش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری تفسیر قرآن با حضور مفسرین همزمان با طرح حفظ قرآن کریم در شهرستان کرج در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود،  عنوان کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم برای ششمین سال متوالی در شهرستان کرج از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود که خروجی این طرح  ۱۵۰ نفر حافظ کل قرآن کریم داشته است.

مهدیان با بیان اینکه ترویج فرهنگ افطاری ساده از اولویت‌های مهم این طرح به شمار می‌رود،  خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های مهم این ماه برپایی مراسم شبهای قدر است که در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص شهرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۵ وقف جدید انجام شد که ۴ وقف در حوزه انتفاعی و یک وقف در جهت درمان بیماریهای خاص بوده است، تصریح کرد: کل مـوقوفات این اداره ۶۹۷ موقوفه بوده است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان کرج با بیان اینکه از جمله پروژه‌های عمرانی این اداره ۷۰۰ متر مربع صحن جدید امام‌زاده حسن است،  گفت: استخر امام‌زاده محمد در منطقه حصارک با فضای ۵ هزار متر در ۶ ماه اول امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: از جمله پروژه‌های مهم این اداره بزرگترین مرکز فرهنگی در امامزاده طاهر است که امسال به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *