خراسان جنوبی|سرمایه‌گذاری در نهبندان نیازمند معرفی توانمندی‌های این شهرستان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد جمالی صبح امروز در همایش توسعه نهبندان اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنیم شهرستان نهبندان به عنوان پایلوت سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی تعیین و این شهرستان به ۵ یا ۶ منطقه تقسیم و از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این مناطق دعوت شود.

وی با بیان اینکه شهرستان نهبندان مملو از گنجینه‌های خدادادی به ویژه در بخش معدن و کشاورزی است و دلیل اصلی توسعه نیافتن آن معرفی نشدن این ظرفیت‌هاست افزود: سرمایه‌گذاران متعددی به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری دارای طرح توجیهی هستند و ما نیز برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در شهرستان نهبندان تمام توان خود را به‌کار می‌گیریم.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: نخستین گنج شهرستان نهبندان آفتاب است و بسیاری از کشورهای دنیا از محل این منبع تولید انرژی می‌کنند و در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشور پرتغال نعمت آفتاب به اروپائیان فروخته می‌شود.

جمالی افزود: آن چیزی که می‌تواند برای طی‌ کردن مسیر توسعه کمک شایانی کند معرفی این ظرفیت‌ها است که نباید از اهمیت آن غفلت شود  و گنج‌هایی که در شهرستان نهبندان نهفته است برای بسیاری از افراد ناشناخته مانده است.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از موانع طبیعی به عنوان سومین گنج نهبندان است و منابع انسانی نهبندان نیز چهارمین گنج این شهرستان است که باید قدر شناخته شود اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود آن است که باید نهبندان به عنوان شهر پایلوت در بحث توسعه استان مدنظر قرار گیرد که اگر این مهم محقق شود شاهد موفقیت‌های زیادی در خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان خواهیم بود.

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‎گذاری ایران گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان نهبندان است و سرمایه‌گذاری در نهبندان نیازمند معرفی توانمندی‌های این شهرستان است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *