دری نجف‎آبادی: از مکاتبات خسته شدیم؛ سازمان خصوصی‎سازی به راحتی واگذار می‎کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در نشست مشترک استانداران ادوار استان مرکزی و منتخبی از مدیران استان مرکزی گفت: با معاون اول ریاست جمهوری مکاتباتی انجام شده است اما تعدد و تکرر مکاتبات و پیگیری ها خسته کننده شده و سازمان خصوصی سازی به راحتی دست به امضا و واگذاری صنایع می‌زند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: صنایع استان مرکزی امروز وضعیت مناسبی ندارند و باید به سرعت این شرایط کنترل شده و بهبود یابد و نوسازی و بازسازی صنایع، تجهیزات، تکنولوژی، نیروی انسانی با جدیت دنبال شود.

وی اضافه کرد: امروز بحث واگذاری نیروگاه، پتروشیمی، پالایشکاه مطرح است و نوع عملکرد و قیمت گذاری ها خوراکی برای دشمنان و رسانه های بیگانه شده است که ذلت را به ما تحمیل می کنند و متاسفانه بخشی از این ذلت از سوی خودی ها تحمیل می شود.

دری نجف آبادی تاکید کرد: واگذاری صنایع شرایط دارد و باید این واگذاری به افراد با اهلیت صورت گیرد.

وی واگذاری های صورت گرفته را فاجعه دانست و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتظار ما از اجرای اصل ٤٤ اجرای قانون اساسی انقلاب اقتصادی است، افزود: سرپا بودن یک صنعت برنامه خاصی را می طلبد و باید به سمت ساخت، تولید، مونتاژ درونی و … حرکت کرد. در استراتری توسعه کشور باید بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد، اما قطعا با ادامه شرایط موجود عاقبت روشنی را برای واگذاری ها متصور نیستم.

امام جمعه اراک تاکید کرد: استان مرکزی ظرفیت بسیار بالایی دارد و تحقق این ظرفیت تدبیر و مدیریت مناسب را می طلبد. این استان می تواند سهم بیشتری در تولید ناخالص داخلی کشور داشته باشد و اگر شرایط جدیدی در واگذاری صنایع و توجه به قیمت و اهلیت مدیران صورت نگیرد قطعا واگذاری های موفق نخواهد بود، پالایشگاه شازند در نوع تولید و فرآورده های خود چشم و چراغ کشور است و نباید از این سرمایه ساده عبور کرد .

دری نجف آبادی با طرح این سوال که با فروش پالایشگاه شازند چه کسی آن را خواهد خرید؟ گفت: هپکو با ١ میلیون تومان واگذار شد حتی اگر سهامدار این شرکت ٥ درصد مشکلات را حل کرده بود شخصا انعام می دادم اما مشکلی حل نشده و استان درگیر چالش شده است و باید روند واگذاری ها اصلاح شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *