آذربایجان‌شرقی| اجرای ۲۱ طرح عمرانی و بهداشتی در مراغه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، ظفرمحمدی عصر امروز در دیدار مردمی وزیر اطلاعات در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: ۲۱ طرح عمرانی و بهداشتی در این شهرستان در حال احداث است که با اتمام فرایند احداث آنها به‌زودی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر این تعدا پروژه بهداشتی در این شهرستان با اعتباری بالغ بر یک هزارو ۵۳۰ میلیارد ریال از سوی منابع دولتی در حال احداث بوده و تلاش می‌شود با پیگیری‌های مستمر این پروژه‌ها افتتاح شوند.

فرماندار مراغه  در ادامه با اشاره به احداث بیمارستان سینا این شهرستان ،گفت:برای احداث این بیمارستان از سوی وزارت مسکن و شهرسازی ۴۲۰ میلیارد رسال و ۷۰ میلیارد ریال نیز از سوی دانشکده علوم پزشکی مراغه هزینه شده است.

وی ادامه داد:با پیگیری‌های انجام شده تحویل پروژه بیمارستان سینا این شهرستان از سوی وزارت مسکن و شهرسازی تحویل وزارت بهداشت و درمان شده اما پس از یک ماه و با رفع نوااقص موجود وارد مرحله پذیرش شده و بعد از آن قابل افتتاح و مورد بهره برداری خواهد بود.

محمدی در ادامه با تاکید برتوجه مسئولان کشوری به احیا رصد خانه این شهرستان ،اظهارکرد:احیای رصدخانه مراغه یکی از مهم‌ترین مطالبات حوزه گردشگری این شهرستان است که ضروری است مسئولان کشوربودجه لازم را برای تکمیل آن تخصیص دهند.

فرماندار مراغه در پایان گفت:ورزشگاه پنج هزار نفری مراغه از دیگر مهم‌ترین پروژه‌ها و مطالبات مردم در ۲۰ سال گذشته است که باید با پیگیری و تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارت ورزش جوانان شاهد افتتاح و بهره بردرای از این ورزشگاه باشیم.

به گزارش تسنیم ،مهم‌ترین مطالبات مردم مراغه از دولت تدبیر و امید در این سفر رونق اقتصادی ،منطقه ویژه اقتصادی ،توجه به شهرک صنعتی ،تخصیص بودجه لازم برای بازسازی میراث فرهنگی و آزاد راه مراغه به هشترود می‌توان عنوان کرد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *