محدودیت‌های استفاده از هواپیماهای تفریحی در عربستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه العربی الجدید، در پی تیراندازی‌های شب گذشته در نزدیکی کاخ پادشاهی در ریاض، وزارت کشور عربستان امروز یکشنبه دستورالعملی را برای دارندگان هواپیماهای تفریحی کنترل از دور صادر کرد.

سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت که ساماندهی استفاده از هواپیماهای تفریحی کنترل از راه دور مراحل نهایی خود را پشت سر می‌گذارد و شهروندان سعودی تا آن زمان باید مجوز لازم برای استفاده از این هواپیماها در مکان‌های مجاز را اخذ کنند.

رسانه‌های خبری شب گذشته از تیراندازی در خارج از یکی از کاخ‌های پادشاهی عربستان در محله الخزامی ریاض خبر دادند.

سخنگوی رسمی پلیس منطقه ریاض مدعی شد که در ساعت ۱۹:۵۰ شامگاه شنبه برابر با پنجم ماه شعبان ۱۴۳۹ یکی از نقاط امنیتی محله الخزامی شهر ریاض پرواز یک هواپیمای تفریحی کوچک کنترل از راه دور از نوع پهپاد را رصد کردند که مجاز نبوده است و به همین سبب نیروهای امنیتی مستقر در این نقطه امنیتی بر اساس دستورات مربوطه با آن مقابله کردند. دستگاه‌های ذی‌ربط هم تدابیر تحقیقی درباره ابهامات این حادثه را نیز آغاز کردند.

با این حال اخبار ضد و نقیض و ابهامات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد و به‌طور خاص مخالفان رژیم سعودی در خارج عربستان تحلیل‌ها و تفسیرهای مختلفی درباره این حادثه مطرح کرده‌اند.

عربستان سعودی سال گذشته بعد از انتخاب محمد بن سلمان به سمت ولیعهدی، شاهد ناآرامی‌هایی بود و بن سلمان به بهانه اصلاحات و با هدف ساکت کردن معارضان، شمار زیادی از شاهزدگان و سرمایه‌داران و مبلغان دینی مخالف را دستگیر کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *