تهران|بازار مشترک صنایع‌دستی در دماوند راه‌انداری می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، ابوذر نادری در نشست هماهنگی امور شهری و روستایی که عصر امروز در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، با بیان اینکه شفافیت درآمد شهرداری‌ها از روستاهای حریم کمک بسزایی به رشد و آبادانی روستاها می‌کند اظهار داشت: خوشبختانه دهیاران، اعضای شورا و شهرداران واقفند که ساماندهی بافت‌های فرسوده لزوماً به معنای تخریب و نوسازی آن‌ها نیست.

وی بیان کرد: آنچه که در موضوع احیا و ساماندهی بافت‌های فرسوده حائز اهمیت است شناخت ظرفیت‌های مختلف از جهت گردشگری و احیای کالبدی روستاها است، که با معرفی بسته‌های مشوق به مالکان بافت‌های فرسوده پیمودن مسیر را تسهیل می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند همچنین با اشاره به ایجاد اشتغال در روستاها افزود: یکی از محورهای اشتغال تقویت صنایع دستی روستاها است که این صنایع می‌توانند با حمایت و بسته‌های مشوق دولت به عنوان وام و تسهیلات ایجاد شود، اما متأسفانه خلأ در این زمینه سبب روی زمین ماندن مصوبه دولت شده است.

نادری تأکید کرد: متأسفانه یکی از مشکلات اصلی ارائه و فروش تولیدات اعم از کشاورزی، دامی و صنایع دستی نبود مکانی مناسب و دائمی جهت عرضه این محصولات است، که می‌توان با ایجاد بازار مشترک روستایی و شهری در یکی از روستاها و یا مسیری بین روستاها این مشکل را حل کرد و علاوه بر این شاهد مهاجرت معکوس به روستاها نیز باشیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *