اردبیل|عمده‌ترین اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر به حوزه پیشگیری از اعتیاد اختصاص دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد بیرجندی ظهر امروز در همایش صیانت و گفتمان‌سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در اردبیل اظهار داشت: از مهم‌ترین اقداماتی که برای آحاد جامعه مهم و ضروری است کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در این زمینه اعتیاد اولویت بیشتری دارد و برای ما اجرای برنامه‌های پیشگیرانه حائز اهمیت بسیار است.

وی با اشاره به این که تحقق نیمی از برنامه‌های پیشگیرانه اعتیاد نیازمند همکاری تک تک افراد است افزود: اگر بتوانیم با همکاری و مشارکت همگانی این برنامه‌ها را در استان عملی کنیم به طور حتم در امر کاهش آسیب‌های اجتماعی یک گام بزرگ و اساسی برداشته می‌شود که نیاز است در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های لازم و کافی مبنای کار قرار داده شود.

 مدیرکل توسعه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: عمده‌ترین اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر به حوزه پیشگیری از اعتیاد اختصاص می‌یابد و جزو اولویت‌های ویژه و اساسی ما است چرا که ما خروجی این حوزه را بسیار مثمرثمر و تاثیرگذارتر از حوزه‌های دیگر می‌دانیم و به این موضوع معتقد هستیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

بیرجندی تصریح کرد: بهره‌گیری مناسب از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها برای پیشگیری اولیه از اعتیاد نیازمند مسئولیت پذیری همگانی است تا به طور فراگیر فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در جامعه نهادینه شود و نکته‌ای که در این زمینه حائز اهمیت است این است که هزینه نیز به عنوان یکی از معیارهای اصلی در این زمینه بسیار کمتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: دیدگاه تخصصی و منطقه‌ای برای برنامه‌ریزی در این زمینه از مواردی است که در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر ۴۰۰ سمن در حوزه پیشگیری از اعتیاد در استانهای منطقه شمال غرب و شمال کشور در حال فعالیت هستند که باید در این زمینه سمن‌ها نیز قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را به‌کارگیرند.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *