فشار آمریکا به هلند برای اعزام نظامی بیشتر به افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «ان.ال.تایمز»، دولت هلنداحتمال افزایش مشارکت نظامیان خود در ماموریت افغانستان را بررسی خواهد کرد، اما هنوز مشخص نشده است که چه تغییراتی در میزان مشارکت این کشور در افغانستان به وجود خواهد آمد.

بر اساس این گزارش، حدود ۱۰۰ نظامی هلندی در قالب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان برای مشاوره، آموزش و کمک به نیروهای امنیتی افغان در این کشور حضور دارند.

دولت هلند در حالی از افزایش احتمالی نیروهایش در افغانستان خبر داد که «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا در دیدار با «آنک بایلفلد» همتای هلندی‌اش خواستار اعزام نظامیان بیشتر هلندی به افغانستان شد.

افزایش مشارکت نظامی هلند در افغانستان ممکن است شامل اعزام یگان‌های نظامی یا تجهیزات بیشتر باشد، زیرا ناتو پیش از این از هلند خواسته بود تا تجهیزات و بالگردهای نظامی بیشری را به افغانستان انتقال دهد.

دولت هلند همچنین موافقت کرده تا براساس درخواست آمریکا هزینه نظامی خود را به دو درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش دهد و به این منظور هلند بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری را برای هزینه‌های دفاعی خود در سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته است.

این در حالی است که پیش از این حدود سه هزار نظامی هلمندی در پایگاه نظامی در ولایت ارزگان مستقر بودند اما این نیروها پیش از سال ۲۰۱۴ میلادی این ولایت را ترک کرده و مسئولیت این ولایت را به نیروهای آمریکایی واگذار کرد.

دولت هلند در تابستان سال گذشته نیز تصمیم گرفت تا حضور نظامی خود در افغانستان را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *