شیراز| نخستین سینما محله استان فارس در حرم شاهچراغ(ع) افتتاح می‌شود

بهنام جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی نخستین سینما محله استان فارس با اکران فیلم « کارخانه جهان» سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه ساعت ۱۸ در سالن کوثر حرم شاهچراغ(ع) افتتاح می‌شود. 

وی با اشاره به فیلم «کارخانه جهان» گفت: این فیلم مستندی دیدنی از تاریخچه و فرهنگ مردم کشور چین با محوریت مقایسه اقتصاد ایران و چین است و به این سوال می‌پردازد که چگونه ممکن است که نرخ بیکاری، در کشوری با بیش از یک میلیارد جمیعت، از ایران ۸۰ میلیونی کمتر باشد؟ 

مدیر فرهنگی – هنری آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) افزود: این فیلم به تهیه‌کنندگی محمدحسن مددی، کارگردانی محمد دلاوری – مصطفی رمضان‌خانی و نویسندگی محمد دلاوری در حرم شاهچراغ اکران می‌شود. 

جعفری با بیان اینکه راه‌اندازی طرح سینما محله از سوی جشنواره استانی عمار پیشنهاد شد، بیان کرد: این طرح در چندین نقطه استان فارس اجرا می‌شود که با توجه به اینکه حرم شاهچراغ مرکز ثقل عنوان سومین حرم اهل بیت بودن استان فارس و شیراز است، نخستین سینما در این آستان مقدس راه‌اندازی می‌شود. 

وی با بیان اینکه این حرکت در تمام طول سال ادامه دارد، عنوان کرد: یک روز در هفته برای اکران فیلم‌ها در سینما محله در نظر گرفته می‌شود و فیلم‌هایی که اکران می‌شود از سری فیلم‌های جشنواره عمار است. 

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *