تهران| ۷۰ درصد منابع تجدیدپذیر کشور در حال مصرف است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمد پرورش امروز در همایش آموزشی “خانواده و مدیریت مصرف” که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، با بیان اینکه  ۸۵ درصد از مشترکان آب و فاضلاب را بخش خانگی تشکیل می‌دهند اظهار داشت: زنان به طور مستقیم می‌توانند الگوی مصرف آب را در این بخش مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم زنان در این حوزه نیز مانند همه بخش‌هایی که در آن فعال هستند کارنامه درخشانی داشته باشند افزود: موضوع آب و پیامدهای ناشی از الگوهای نادرست مصرف آن در کشور جدی است.

مدیرعامل آبفای استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد منابع تجدیدپذیر کشور استفاده می‌شود که هیچ جای دنیا حتی در کشورهای پرآب نیز چنین کار خطرناکی صورت نمی‌گیرد.

پرورش با اشاره به اینکه امروزه فناوری می‌تواند کمک زیادی در اصلاح الگوی مصرف داشته باشد ادامه داد: خوشبختانه ابزارهای کاهنده مصرف آب در حال حاضر با قیمت مناسب در بازار وجود دارد و می‌توان مصرف آب را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سالانه حدود شش میلیارد متر مکعب آب در کشور تولید می‌شود که تنها با ۱۰ درصد صرفه‌جویی مشترکان خانگی می‎‌توان معادل ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب که مجموع آب شش سد است، صرفه‌جویی کرد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *