چراغ سبز مقام‌های اسرائیلی برای توسعه شهرک‌های صهیونیست نشین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، رادیو اسرائیل اعلام کرده است که مقام های تل آویو روز پنجشنبه با ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک “گیلو” واقع در شرق بیت المقدس موافقت کرده اند.

این گزارش افزود: کمیته برنامه ریزی و عمران شهرداری قدس اشغالی با ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی جدید در جنوب قدس اشغالی موافقت کرد. این واحدهای مسکونی قرار است در زمینی به مساحت ۲۵۲ کیلومتر مربع احداث شود که مالکیت آن در اختیار فلسطینی هاست.

رئیس کمیته برنامه ریزی و عمران شهرداری قدس اشغالی در این باره گفت: این یک روز تاریخی برای شهر بیت المقدس است. ما با ساخت و ساز هزاران واحد مسکونی جدید در شهرک گیلو موافقت کردیم تا جوانان یهودی اسرائیلی بیشتری را تشویق کنیم تا به بیت المقدس بیایند.

وی افزود: ما مصمم و متعهد به ساخت و ساز واحدهای مسکونی بیشتر هستیم تا جمعیت یهودی ها را افزایش دهیم.

سال گذشته، شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که رژیم صهیونیستی قصد دارد ۳۰۰ هزار واحد مسکونی جدید را احداث کند، این بخشی از طرح موسوم به “بیت المقدس بزرگتر” است که قصد دارد شهرک های ساخته شده در کرانه باختری اشغالی را به سرزمین های قبلی اشغال شده پیوند دهد.

حدود ۶۰۰ هزار صهیونیست هم اکنون در ۱۰۰ شهرک ساخته شده در کرانه باختری و شرق بیت المقدس زندگی می کنند.

فلسطینی ها با ساخت و ساز این شهرک ها به شدت مخالف هستند و خواستار آن شده اند که این مناطق به همراه نوار غزه جزء کشور فلسطینی باشد.

بر اساس قوانین بین المللی، کرانه باختری و شرق بیت المقدس اراضی اشغال شده محسوب می شود و همه ساخت و سازهای رژیم صهیونیستی در این مناطق غیرقانونی است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *