خرم‌آباد|۹۸۲۸ دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های طرح دادرس را فراگرفتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد حمید جمشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران به برگزاری طرح دادرس در مدارس استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح باهدف آمادگی دانش‌آموزان برای شرایط سخت برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه طرح دادرس امسال برای ششمین سال متوالی در سطح مدارس لرستان برگزارشده است افزود: طی امسال ۹هزار و ۸۲۸ دانش‌آموز آموزش‌های کمک‌های اولیه را در قالب طرح دادرس که توسط جمعیت هلال‌احمر استان و با همکاری آموزش‌وپرورش برگزار می‌شود را فراگرفتند.

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: در این طرح دانش‌آموزان پایه هشتم که از قبل ساماندهی می‌شوند در کلاس کمک‌های اولیه حضور می‌یابند تا آموزش‌های پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی،خونریزی، پانسمان، بانداژ شکستگی‌ها، آتل‌بندی و حمل مصدوم اطفای حریق و نحوه اسکان اضطراری را فرامی‌گیرند.

وی بیان کرد: برگزاری المپیاد در سطح شهرستانی، استانی و کشوری از دیگر مراحل طرح دادرس است که هم‌اکنون در بیشتر شهرهای استان مرحله شهرستانی آن انجام‌شده و در ابتدای سال آینده مرحله استانی آن نیز برگزار می‌شود و تیم منتخب استان به المپیاد کشوری آماده اعزام می‌شود.

جمشیدی بابیان اینکه تلاش می‌شود در هر دوره کلاس‌های بازآموزی برای دانش‌آموزان منتخب برگزار شود تا بتوانیم سطح کمی و کیفی المپیادها را نیز افزایش دهیم تصریح کرد: طرح دادرس با تفاهم‌نامه صورت گرفته بین جمعیت هلال‌احمر کشور و وزارت آموزش‌وپرورش برگزار می‌شود که امیدواریم والدین نیز در بحث فراگیری آموزش کمک‌های اولیه برای دانش‌آموزان همکاری لازم را با مدارس و جمعیت هلال‌احمر در ادامه مراحل و سال‌های آتی داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *