قزوین|۱۱ درصد سرمایه‌گذاری خارجی کشور در قزوین انجام شد

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار داشت: از سال ۵۲ تا کنون استان قزوین توانسته ۱٫۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب کند که ۷۰ درصد آن پس از برجام بوده است.

وی افزود: استان قزوین ۱۱ درصد از سرمایه‌گذاری‌ خارجی کسور را به خود اختصاص داده که سبب شده است تا استان قزوین رتبه پنجم کشوری را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی کسب کند.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۴۵۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین مصوب شده است تصریح کرد: استان قزوین ظرفیت بزرگی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی دارد که با تلاش بیشتر می‌توان این رتبه را ارتقاء داد.

حبیبی خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۸ کشور در استان قزوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ۲۳ پروژه خارجی در استان قزوین در حال اجراست یا به اتمام رسیده است که بیش از ۴۵۰۰ شغل برای مردم ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: استان قزوین دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی است که بر اساس سند آمایش استان قزوین که جزو نخستین استان‌های اجرا کننده آن هستیم، باید تمامی واحدهای صنعتی تنها در این شهرک‌ها جانمایی و احداث شود.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین میزان اشتغال هدفگذاری شده در استان قزوین برای سال ۹۶ را ۲۰ هزار شغل عنوان کرد و گفت: تا کنون ۸۵ درصد از این آمار محقق شده است و امیدواریم تا پایان سال بقیه آن نیز محقق شود.

انتهای پیام/a

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *